Fenerbahçe'nin çalıştırıcısı Vitor Pereira, öğrencilerinden başlarını öne eğmemelerini istedi.

2-1 kaybedilen Aytemiz Alanyaspor maçından sonraki ilk antrenmanda takım ile motivasyon konuşması geçrkleştitren Portekizli teknik direktör: “Futbol zor bir iş, zor bir meslek. Ama bizler farklı olduğumuz için buradayız. Etraftaki insanların ne dedikleri bizi tanımlamaz. Bizi bizim karakterimiz, tepkilerimiz tanımlar” dedi.

“Dün oynamış olduğunuz oyundan dolayı sizinle gurur duyuyoruz. Bu ligde 5 puanlık fark çok az. Puan kaybı önemli ancak aslolan sezonu kazanmak. Bunun için çok çalışmaya devam edeceğiz. Dünkü gibi devam edersek inanın bana fark kapanır.” şeklinde konuştu.

Oyuncularına bir günlük izin veren 53 yaşındaki teknik adam; “Yarın ailelerinizle olun, kafanızı boşaltın çünkü buna hepimizin ihtiyacı var. Henüz önümüzde uzun haftalar var. Her puan, her maç önemli. Kazanılacak çok maç ve puan var. Sabredecek, kırılma anlarında büyük takım reaksiyonu gösterecek, ayaklarımız yere basacak, birbirimize destek olup hep birlikte kazanmayı alışkanlığa dönüştüreceğiz. Ben de 10 gündür Samandıra’dan hiç çıkmadım. İzin yapın kafanızı toplayın” dedi.

KAYNAK: NTV SPOR