Eczacıbaşı VitrA'dan Thaisa'nın sağlık durumuyla ilgili açıklama

Eczacıbaşı VitrA: Thaisa'nın ayak bileğinde lokal travmaya bağlı dislokasyon (çıkık) tespit edildi ve ameliyathane şartlarında anestezi altında çıkık yerine konuldu.

Eczacıbaşı VitrA'dan Thaisa'nın sağlık durumuyla ilgili açıklama
Fenerbahçe ile yapılan Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi 6'lı play-off turu rövanş maçında sakatlanan Eczacıbaşı VitrA'nın Brezilyalı voleybolcusu Thaisa Daher Pallesi'nin ayak bileğinin çıktığı ve çıkığın ameliyathane şartlarında yerine konduğu bildirildi.

Turuncu-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Thaisa'nın talihsiz bir sakatlık yaşadı vurgulanarak, "Üçüncü sette sakatlanarak oyundan çıkan ve ilk müdahalelerin ardından hastaneye götürülen yıldız oyuncuya anestezi verildi. Doktorların yaptığı açıklamaya göre, oyuncunun ayak bileğinde lokal travmaya bağlı dislokasyon (çıkık) tespit edildi ve ameliyathane şartlarında anestezi altında çıkık yerine konuldu." denildi.

Geceyi hastanede geçirecek Thaisa'nın, yarın son durumunu görmek için çekilecek MR'dan sonra taburcu edileceği kaydedildi.

TAKIM ARKADAŞLARI HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Eczacıbaşı VitrAlı oyuncuların, maçın ardından hastaneye giderek Thaisa'ya destek olduğu belirtildi.

Açıklamada, takım kaptanı Neslihan Demir Güler'in görüşlerine yer verilirken, deneyimli voleybolcunun, "Hepimiz şoke olmuş durumdayız. Maç esnasında böyle bir olayın yaşanması hepimizi üzdü. Thaisa oyundan çıktıktan sonra kalan setleri onun için oynadık. Galibiyeti ona armağan ediyoruz. Umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşur." dediği kaydedildi.

4 HAFTA FORMA GİYEMEYECEK 

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi 6'lı play-off turundaki Fenerbahçe maçında sağ ayak bileğinden sakatlanan Eczacıbaşı VitrA'nın Brezilyalı voleybolcusu Thaisa Daher Pallesi'nin, 3-4 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

Eczacıbaşı Spor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, MR ve bilgisayarlı tomografi sonucunda, Thaisa'nın ayak bileğini tutan bağlarda zedelenme, kıkırdaklarda ise çok az lezyon tespit edildiği duyuruldu.

Thaisa'nın ayak bileğinde üç hafta atel bulunacağı belirtilen açıklamada, "Sonrasında ayak bileğini sabitleyici botla fizyoterapi uygulamasına başlanarak tedavisinin tamamlanması planlanmaktadır. Bu süreçte herhangi bir cerrahi müdahale düşünülmemektedir." ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER