Karagümrük 2. Başkanı Serkan Hurma, Volkan Demirel için gerçekleştirilen imza töreninde, "Bugün Türk futbolu için çok önemli bir gün. Kendisiyle 2.5 yıl sözleşme imzaladık. Çok uzun yıllar Türk futboluna üst düzey hizmet etmiş bir spor insanı. Eminim yeni kariyerinde çok başarılı olacaktır"  şeklinde konuştu.

İmza töreninde Volkan Demirel ise şöyle konuştu;, ""Serkan kardeşim gibi. Kardeşimle arkadaşlar ve uzun zamandır kendisini tanıyorum. Burada çalışma fırsatı bulduğum için başkan Süleyman Hurma'ya, Serkan kardeşime teşekkür ediyorum. 2.5 yıllık sözleşme imzaladık. Başkana bir söz verdim. Bu sözü yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. Çok önemli bir takıma geldim. Her kulübe hakimim ve her kulüple ilgili biraz bilgim vardı. Bir program sonrası telefonda konuşmamız oldu. Güzel bir ilişkiyle bu yolculuğa adım attık. Kendi adıma söz veriyorum. En iyi şekilde beraberce bir yola çıktık ve inşallah bu yolculuk güzel bitecek" 

Fenerbahçe ile yarın karşılaşacakları lig mücadelesi için Volkan Demirel, "Şu an doğru zaman ve doğru yerdeyim. Ona inanıyorum. Yurt dışı hedefim de var. Ama sırasıyla. Şu anda doğru zamanda bu yola başladım. Yarın güzel ve duygulu bir maç olacak. En iyi şekilde çıkıp elimizden geleni yapacağımızı düşünüyorum. Anlaştığım süre zarfında zaten Karagümrük'ü çalıştık ve ilk maçta meyvesini aldık. Güzel bir şekilde hazır olarak çıkıp maçımız oynayacağımızı düşünüyorum" değerlendirmesini yaptı..

Eski teknik adam Farioli'ye teşekkürde bulunan Volkan Demirel, "Hikayesi olan bir takım bırakmış. Dışarıdan bakınca kaliteli oyunculardan oluşan bir takım olduğunu görüyordum ancak içeri girince daha iyi olduğunu gördüm. Teknik direktörlüğüm boyunca elimden geldiği kadar aynı ekiple yola devam etmek istiyorum. Ekip işine çok inanıyorum" diye konuştu.

İlk maçında ki duyguları için ise Volkan Demirel, "İlk maçıma çıkmadan önce, hani bir kıza aşık olursunuz ve hep onu düşünürsünüz ya... İşte onun gibi bir heyecan vardı içimde dedi.

Göztepe müsabakasında  galibiyet golünü kaydeden  eski takım arkadaşı Caner Erkin için ise Volkan Demirel, şu yorumu yaptı; "Caner’i eskiden beri tanıyorum. Şu an Caner’in daha olgun olduğu dönem. Geldiğim günden beri konuşuyoruz. O maçta da golü atarak ‘Hoş geldin’ demesi hoşuma gitti. Başkası atsa da sevinirdim ama onun atması ikimiz için de motive edici oldu" 

Teknik direktörlük hedefleriyle ilgil konuşan Volkan Demirel şu açıklamayı yaptı; "Ben duygularıyla yaşayan bir insanım. Duygunuz varsa eğer, başarı varsa gelecektir. İlk önceki hedefim oyuncularla o ilişkiyi başarmak. Çok hocayla çalıştım.. En başarılı dönemimiz o dönemdi.  Zico'yla çalıştım mesela. Zico'yu babam gibi görüyordum. Zico'yla çok teknik taktik çalışmadık. Ama öyle bir şefkat ve sevgi verdi ki sahaya çıktığımızda elimizden gelenin en iyisini yapıyorduk. Tekink taktiğe, düşünceye açığım. Ancak onlar bir yere kadar. Son zamanlarda futbolda eski karakterlerin olmadığını görüyoruz. Z kuşağı geliyor. Ama ben yaşadığım duyguları oyunculara aktarmaya çalışıyorum. Daha çok oyuncu, dokunma odaklı bir teknik direktörlük yaratacağımı düşünüyorum." 

KAYNAK: NTV SPOR