Galatasaray'da gündemin ilk sırasında Mauro Icardi'nin yeniden İstanbul'da oynayıp oynamama kararını vereceği an bulunuyor. Sarı kırmızılı yönetim giderek daha da güçlendirdiği bağlarını koparmamak adına görüşmeleri sürdürürken diğer yandan farklı takımlardan gelen kontrat teklifleri karşısıdna öne çıkabilmek adına yoğun çaba harcıyor. Sarı kırmızılıların yengesi ve tangocunun eşi Wanda Anara, transfere dair açıklamalarda bulundu.

649deb5c80a032252417b8a3

Geride kalan sezonun başında PSG'den maaşınıın 750 bin euroluk kısmının ödenmesi hususunda kiralanan ve attığı 22 golle şampiyonlukta büyük rol oynayan Mauro Icard, adını yeniden Avrupa ve dünya futboluna duyurdu. Arjantinli yıldızın kiralık sözleşmesi bittikten sonra Fransız ekibine dönmesinin ardından kendine teklif yağıyor. Tatildeki tecrübeli forvet bir yandan görüşmelerini de eşi ve menajeri Wanda Nara aracılığı ile sürdürüyor.

649de6d580a032252417b88c

3 isim devrede

Galatasaray'ın Mauro Icardi transferinde 3 isim devreye girerek yoğun bir şekilde mesai harcıyor. Başkan Dursun Özbek liderliğinde tüm yetkileri verdiği ve PSG ile anlaşmasını istediği Erden Timur ve gelecek sezonki planlarını Arjantinliye anlatan Teknik Direktör Okan Buruk bir an bile irtibatı koparmıyor. Özbek, Icardi'ye "Katkıların için çok teşekkürler. Avrupa kupalarında büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere giderken bizimle olmanı istiyoruz. Seneye de bizimle şampiyonlukları kutlamanı istiyoruz" sözleri ile takıdma kalması isteklerini iletti.

Sponsorluk görüşmeleri de devam ediyor

Deneyimli forvetin maaşını ödeyebilmek adına sponsor desteğine de ihtiyacı bulunan Galatasaray'da bu paranın bulunabilmesi için toplantılar yapılıyor. Seferber olan yönetim için birçok firma olumlu dönüş yaparak bu süreçte yer almayı istediğini bildirdi. Icardi'nin 9-10 milyon euro civarında maaş talebi olduğu tahmin ediliyor.

649de79b80a032252417b891

Taktik mi uyguluyor?

Bu yaz Avrupa'daki yıldızlara akıttıkları para ile gündem olan Suudi Arabistan ekiplerinin ilgisi karşısında açıklamada bulunan Wanda Nara; "Arabistan'da yaşayamayız. Mauro, Avrupa'da kalmak istiyor" ifadelerini kullanmıştı. Bir sonraki röportajında ise  "Galatasaray ile görüşmeden karar vermemiz mümkün değil" demişti. Söz konusu durum her ne kadar ibreyi sarı kırmızılılara çevrise de daha fazla yıllık ücret alınması konusunda bir taktik olarak yorumlanıyor.

wanda_nara-dan_icardi_ed980_v

Önceliğini açıkladı

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Wanda Nara'dan yeni açıklamalar da geldi. Gente Magazine'e röportaj veren Icardi'nin eşi ve menajeri Nara, '2023'te hayatınız nasıl devam edecek? Arjantin'de ve Mauro da İstanbul'daki hayatına devam edecek misiniz? Francesca ve Isabella, Türkiye'de okullarını bitirebilecek mi?' sorusuna, "Sanırım bu benim için cevaplaması en zor soru çünkü her ay kendimizi organize ediyoruz. Aslında genelde Temmuz tatillerinde Ibiza'ya giderim ama bu sene hâlâ gezer miyim bilmiyorum çünkü önceliğim Masterchef. Kayıt yaparken tatile çıkmam" dedi.