Ankaragüclü, Cenk Tosun'a tekme atmasının kabul edilemez olduğunun söyleyen Weghorst, , ''Bu olanların normal olduğunu söylemek imkansız. Çok yanlış şeyler oldu. Türk insanının duygularıyla hareket ettiğini biliyorum, bunu seviyorum. Yine de bu durum kabul edilemez. Çok talihsiz bir olay yaşandı, Cenk'e biri vurdu. Türkiye çok güzel bir ülke. Süper Lig'in daha çok gelişmesi için bunun en ağır şekilde cezalandırılması lazım ki bir daha yaşanmasın. Bence kabul edilemez şeyler yaşandı.''  açıklamasını yaptı.

Josef'in kırmızı kart görmesine de tepki gösteren Hollandalı forvet  ''Josef, bu yaşananlardan sonra kırmızı kart gördü ancak takım arkadaşımıza müdahale eden bir kişiyi sahadan çıkarmak için müdahale etmişti. Josef çok haksız şekilde kırmızı kart gördü. Umarım ceza almaz. Takım arkadaşlarını koruyordu.''  dedi.

Salih Uçan ''  İnanılmaz kötü bir saha, olmaması gereken şeyler oldu. Zor bir maçtan 3 puan aldık. Cenk Tosun orada olmasa, benim belime geliyordu direkt tekme. Josef De Souza kırmızı kart gördü, taraftarı oradan uzaklaştırmak için. Ne yapsın orada ''gel takım arkadaşıma vur'' mu desin? Yazık bunların olmaması lazım.'' açıklamasını yaptı.