Beşiktaş’ın Brezilyalı stoperi Welinton’un Suudi Arabistan’a transferi iptal oldu. 33 yaşındaki futbolcu, El Ittifak’ın yıllık 1,5 milyon euro ücreti içeren 2 yıllık teklifini kabul etmişti. Siyah beyazlı kulüp, Brezilyalı stoperin kadroda kalmasına karar verdi transferine müsaade etmedi. 

Beşiktaş ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki oyuncu, sezon sonuna kadar siyah beyazlı formayı giymeye devam edecek.

KONTROLDEN GEÇEMEDİ İDDİASI

Arabistan basınına göre Suudi Arabistan takımlarından El İttifak ile görüşen Brezilyalı savunmacı, sağlık kontrollerinden geçemedi ve transfer bu sebeple askıya alındı.

KRONİK SAKATLIK ŞÜPHESİ

El İttifak doktorları, Welinton'un geçirdiği sakatlığın kronikleşmiş olmasından şüphelendi. 33 yaşındaki futbolcunun sağlık raporlarında 'geçen sezon 3 kez tekrarlayan bir kronik sakatlık' şüphesinin görüldüğü kaydedildi. Bu raporun ardından Welinton'un bir kez daha konrtole girebileceği ifade edildi.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması ile 30 maça çıkan Welinton, takımına gol ya da asist katkısında bulundu. Tecrübeli stoper, 12 maçta sarı, 1 maçta ise kırmızı kart gördü.