Bu sezon transfer sezonuna hızlı başlayan Fenerbahçe kadrosuna Bruma, Lincoln ve Emre Mor'u dahil etmeyi başarmıştı. Sarı lacivertlilerin ön libero mevkisi için arayışlarında da birçok isimle teması vardı. İlk sıralardaki futbolculardan biri de willian Arao olmuştu. Brezilyalı oyuncu hakkında flaş bir gelişme yaşandı.


Sambacının ülkesinde çıkan haberlere göre dün Flamengo'ya resmi teklifte bulunan Kanarya anlaşma zemini bulmak istiyordu ancak beklenen olmadı. Yapılan öneri Flamengo tarafından reddedilerek geri çevrildi. 

willian arao

Eleme maçları engel oldu

Flamengo, her ne kadar futbolcuya gelecek olan teklifleri değerlendirmeye hazır olsa da haberin detaylarına göre Fenerbahçe'nin sunduğu ödeme planı ve Willian Arao'nun hemen takımdan ayrılacak olması nedeniyle teklif reddedildi.

İddialara göre Brezilya ekibi, Libertadores ve Copa do Brasil'de oynayacağı eleme maçları öncesi futbolcunun takımdan ayrılmasına sıcak bakmıyor ve maçların ardından finansal açıdan daha cazip bir teklif için pazarlık yapmayı planlıyor.

2016 yılından bu yana Flamengo forması giyen 29 yaşındaki Willian Arao'nun ismi bir süredir Fenerbahçe ile anılıyordu ve Jorge Jesus'un ön libero bölgesne istediği isimlerin başında geldiği iddia ediliyordu.