Jorge Jesus'un takımın başına geçmesi sonrasında başladığı yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de hedef Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek. Birçok mevkide transfer çalışmalarını yürüten sarı lacivertlilerde belirlenen isimlerden biri willian Arao'ydu. Portekizli teknik direktörün Brezilya'da çalıştığı süre boyunca öğrencisi de olduğu Güney Amerikalı oyuncu için olumlu rapor verilmesiyle birlikte düğmeye basıldı ve harekat başladı. Sambacının kulübüyle uzun uğraşlar verilerek gerçekleştirilen görüşmelerde artık sona gelindi. Arao arkadaşlarına veda ederken Corinthians maçının da kadrosuna alınmadı.14 Temmuz'da Türkiye'de

Brezilya basınında çıkan haberlere göre Willian Arao, son iki antrenmana katılmasına rağmen UEFA’ya kadroların bildirileceği 14 Temmuz'dan önce Fenerbahçe'nin kadrosuna katılmak için Türkiye'ye gelecek. Ayrıca transfer yaşanan gelişmelerin ardından da Flamengo'nun Corinthians ile oynayacağı maçın kadrosuna da dahil edilmedi.

william-arao


Bonservisi 3 milyon euro

İddialara göre Fenerbahçe, futbolcunun transferi için Flamengo ile 3 milyon Euro bonservis bedeli üzerinden anlaşmaya vardı. Sarı-Lacivertli ekip bu bedeli ise 3 taksit halinde ödeyecek. Taksitin ilk ödemesi transferin gerçekleştiği anda, ikincisi Kasım ayında ve son olarak üçüncüsü ise Ekim 2023'te ödenecek.