Fenerbahçe Karagümrük maçında Samet Akaydın'in dirseğine çarpan topta Hüseyin Göçek'in VAR incelemesi ve Arda Kardeşler'in penaltı vermemesi büyük tepki aldı. Serhat Ulueren, o skandal kararın ve pozisyonun VAR kayıtlarını paylaştı.

Trendyol Süper Lig'in 13. haftasında Fenerbahçe sahasında Fatih Karagümrük'ü   2-1 mağlup etti.

 Samet Akaydın'in dirseğine çarpan topta Hüseyin Göçek'in VAR incelemesi ve Arda Kardeşler'in penaltı vermemesi büyük tepkiye sebep oldu.

SERHAT ULUEREN VAR KAYITLARINI AÇIKLADI

Ulueren'in paylaştığına göre, maçın hakem Arda Kardeşler ile VAR hakemi Hüseyin Göçek arasında geçen diyalog şöyle:

Arda Kardeşler: "Ne oldu?"

Hüseyin Göçek: "Samet kayarak giriyor, Livakovic'ten önce müdahalesi var, sağ dirseği açık. Top dirseğine çarpıyor veya dirseğiyle topu kesiyor. Pozisyona bakar mısın? Seni VAR'a davet ediyorum. Gel monitörden pozisyonu izle, yorumlayabilirsin. Kol, vücuttan fazla açık."

Arda Kardeşler: "Hüseyin, pozisyona çok uzak değildim. Önüm açıktı. Pozisyonu net gördüm. Tamamen bir çarpma, elle veya kolla oynama yok."

Fenerbahçe’ye Fred’den iyi haber geldi: Fred ne zaman dönecek? Fenerbahçe’ye Fred’den iyi haber geldi: Fred ne zaman dönecek?

Hüseyin Göçek: "Benim önümde şu an görüntü duruyor. Gel pozisyona istersen sen de bak."

Arda Kardeşler: "Çok yakın mesafe. Kolun doğal konumda olduğunu düşünüyorum. Çünkü pozisyonu gördüm. Ben oyunu devam ettireceğim."