Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin, İstanbul'daki sorunsuz kampın ardından ikinci etap çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Hazırlıklar kazasız, belasız giderken Tolgay'ın sakatlığı oldu. Çok üzüldük. Birkaç gün içinde salonda çalışmalara başlayacak. Bir hafta-10 gün içinde de takımla çalışmalarda yer alacak."
dedi.

Kamp yerini değerlendiren Tolga, "Güzel yerde kalıyoruz. Havası, suyu, her şeyi güzel. Çalışma adına çok iyi bir yer." ifadesini kullandı. "

Gomez ve Sosa keşke kalsalardı"

Mario Gomez'in takımdan ayrılması ve Jose Sosa'nın da bu yönde hareket etmesiyle ilgili soruya yanıt veren Tolga Zengin, "Bu arkadaşlarımızın geçen seneki şampiyonlukta büyük emekleri var. Gitmelerini istemeyiz, keşke kalsalardı. Ne yönetim, ne hoca, ne bizim, aldıkları kararlarda yapacağımız bir şey yok. Bunların terör ya da başka konularla alakası yok. Terör her yerde var. Dün Almanya'da da üzücü bir olay yaşandı. Fransa'da yaşandı. Dünyanın her yerinde bu tarz olaylar yaşanıyor. Onları da anlayışla karşılamak lazım, aileleri var. Ben olsam böyle bir karar almam. Onların kendi yaşantıları ancak gittikleri yerde de terör olayları olabilir. Küresel bir şey." diye konuştu.

"Yeri dolmayacak oyuncu yok"

Tolga Zengin, takımdan ayrılan önemli oyuncuların yerlerinin dolacağını dile getirdi.

Ayrılan oyuncuların gitmesinin kendi ellerinde olmadığını ve bu nedenle bu konulara takılmadıklarını anlatan Tolga, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşimizi yaparız. Kim varsa en iyisini yapar. İllaki takviyeler olacaktır. Yeri dolmayacak oyuncu yok. Daha öncesinde de Demba Ba vardı, Gomez vardı. Yeni oyuncu alınmazsa Cenk Tosun, aslanlar gibi elinden geleni yapar. Geçen sezon yaptığı katkıyla gösterdi. Fazlasıyla hak eden bir oyuncu.

" Geçen sezonki şampiyonluğun geride kaldığına dikkat çeken siyah-beyazlı oyuncu, "Şampiyonluk bitti, o geride kaldı. Tadını çıkardık ancak yeni sezon başlıyor. Yeni hedeflerimiz var. Zor sezon olacak ama bu takım her şeyin üstesinden gelecektir." diye konuştu.

Kaleciler arasındaki rekabet

Fabri'nin transferiyle kalede yaşanacak rekabete değinen Tolga, bunun performanslarını artıracağını söyledi.

Kadroda bulunan Fabri ve Boyko'nun iyi kaleciler olduğunu dile getiren tecrübeli file bekçisi, şunları kaydetti:

"Genç Utku ileriye dönük iyi kaleci. Altyapıdan gelen Veysel ve Hüseyin de var. Onlar da iyi yerlere gelecektir. Bu rekabet bizleri daha yukarılara taşıyacak. Rekabet olması gerekiyor. Elimizden geleni yapıp çalışacağız. Kim hak ediyorsa o oynayacak. Sakatlık olmadan gidiyoruz. Bütün kalecilerin performansı üst düzey.

" Yeni kaleci antrenörü Marjan Mrmic ile ilgili soruyu yanıtlayan Tolga, "Kendisi daha önce takımımızın formasını giymiş bir isim. Her şeyden önce çok iyi bir insan. İletişimi çok iyi. Antrenmanları da çok iyi." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'den Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a, eski takım arkadaşları İsmail Köybaşı'nın da sarı-lacivertli ekibe transferiyle ilgili değerlendirmede bulunan kaleci Tolga, "Futbolun içinde olan şeyler. Gönül isterdi ki İsmail gitmeseydi, ama böyle bir karar aldı. Gökhan geldi. Eskiden tanıdığım arkadaşım. Çok fayda sağlayacağından eminim. Oyuncular ayrıldıkları kulüpte vatan haini olarak değerlendirilmemeli. Yaptığı hizmetler için teşekkür edilmeli. Gittikleri kulübe de 'hayırlı olsun' demek lazım. Bu kültürü oluşturmamız lazım." şeklinde konuştu.

Milli takımdaki prim konusu

A Milli Takım'da yaşanan prim tartışmasına da değinen Tolga, şunları söyledi: "Sonuçlara biz de üzüldük. Futboldan çok daha farklı konulara çekildi. Bilgi kirliliği oldu. Bazı arkadaşlarımız eleştirildi. Bu işin içinde olduğumuz için her şey, göründüğü gibi değil. Primi futbolcular koymuyor. Kararı alanlar futbolcular değil. Benim zamanımda öyle değildi. Bir yönetim var, onlar karar veriyor."