Transfer haberlerinin sıklaştığı şu günlerde üç büyük takım başta olmak üzere pek çok futbol kulübü transferler için yoğun bir çalışmaya girdi. Bütün kulüpler hem eksiklerini tamamlamak hem de takımlarını güçlendirmek için çalışıyor. Siyah beyazlı takım Beşiktaş da transferler konusunda doğru kararlar almaya çalışıyor. Takımdan gelen en son haberlere göre Alex Teixeria ile Başiktaş’ın yolları ayrılıyor. Brezilyalı futbolcu Teixeria’nın takımdan ayrılması aslında beklenen bir durum değildi. Son anda belli olan bu durum oyuncunun avukatıyla beraber kulübün ana binasına gitmesi ve karşılıklı olarak anlaşmaların feshedilmesi ile kesin karara bağlandı.

Yeni Kadroda Düşünülmüyordu

Her oyuncu gibi Teixeria’da Beşiktaş’a hareket getirmesi ve takımın eksikliklerini kapatması için transfer edilmişti. Ama beklentiler biraz havada kaldı ve Brezilyalı oyuncu Beşiktaş’ta çok iyi bir performans sergileyemedi. Bir futbolcunun bir takıma iyi gelip gelmemesi birçok etmene bağlıdır. Bazen çok iyi bir oyuncu bile bir takımla dinamiği tutturamayıp beklentileri karşılayamayabiliyor. Teixeria ve Beşiktaş arasındaki anlaşma üç yıllıktı ama bir senesi de opsiyonlu olarak imzalanmıştı. Beşiktaş takımdan kendisini göndermek isteyince Teixeria avukatı ile birlikte kulübe geldi ve siyah beyazlı takım oyuncunun bonservisini bedelsiz bir şekilde kendisine verdi.

Teixeria Yüksek Bir Bedelle Gelmişti

Beşiktaş Brezilyalı oyuncuyu büyük umutlarla kadrosuna katmıştı. Ancak takım ve oyuncu arasında bir türlü uyum sağlanamadı. Hiçbir zaman istenen performansı yakalayamayan oyuncu ile sözleşmesini feshetmek isteyen Beşiktaş kendisini çağırdı. Yapılan görüşmeler sonucunda Teixeria sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesi şartını kabul etti. Anlaşma yapıldıktan sonra da Beşiktaş resmi açıklamasını yaptı. Oyuncunun kendilerine anlayışlı davrandığını ve sözleşmenin feshi konusunda sorun çıkarmadığını belirtti.

Bu durumun sonucunda da Beşiktaş takımı kendisine Beşiktaş’ta bulunduğu süre içerisinde verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti. Ayrıca oyuncuya gelecek futbol hayatında başarılar dilemeyi de ihmal etmedi. Teixeria’nın Beşiktaş’a gelme bedeli 2,6 milyon Euro idi, ayrıca imza parası olarak kendisine 900 bin Euro da ödenmişti. Şimdi ise bonservisi kendisine bedelsiz olarak geri verildi. Yani oyuncu başka bir takıma geçince Beşiktaş kulübü para almayacak.

Teixeria Kimdir?

1990 doğumlu olan Brezilyalı futbolcu Teixeria on numarada oynayan bir futbolcudur. Bugüne kadar oynadığı takımlar ise şu şekilde sırlanabilir: Vasco de Gama, Jiangsu FC, Beşiktaş ve Shakhtar Donetsk. Beşiktaş forması ile performansı çok tatmin edici bulunmayan oyuncu tam olarak 31 maça çıkmıştı. Bu maçlarda dört tane gol ve bir tane asiste imza attı. Aslında en çok göz doldurduğu performansı Schakhtar Donetsk takımında oynarken göstermişti. Bu takımda oynadığı sırada pek çok kulüp kendisini beğendi ve kadrosuna almak istedi. Bu takımdan sonra ise Çin kulübü Jiansgsu’ya katılmıştı.

Beşiktaş Kendisini Büyük Umutlarla Almıştı

Beşiktaş oyuncuyu transfer etmeden önce büyük umutlar bağladı. Takıma gelmesi taraftarları da sevindirmişti. Ancak istenen performans bir türlü sergilenmedi ve Beşiktaş’ta iken Teixeria kendisini gösteremedi. Bu konuda taraftarların tepkisi ve eleştirisi ile karşı karşıya kalan Beşiktaş sonunda oyuncu ile yollarını ayırmaya karar verdi. Aniden yapılan bir görüşme sonucunda Beşiktaş ve Teixeria’nın yolu ayrıldı.  Beşiktaş oyuncunun gelmesi ile birlikte takıma çok büyük bir faydası olacağına inandıklarını söylemişti. Ayrılırken de oyuncu ile herhangi bir sorun yaşanmadı. Çünkü anlaşma karşılıklı olarak feshedildi ve oyuncu Beşiktaş’ın talebini anlayışla karşıladı. Alex Teixeria’nın hangi takımda oynayacağı henüz belli olmadı Ne kadar iyi bir oyuncu olduğuna dair söylentiler çok yayılsa da Beşiktaş tarafı bu konuda biraz kararsız kaldı. Ancak anlaşmanın feshedilmesi taraftarın takdirini toplayacak gibi görünüyor.