Sezon başında Oliveira ve Midtsjö gibi önemli takviyelerle birlikte şampiyonluk mücadelesine iddiasını koyan Galatasaray'da Dünya Kupası'na 2 puanla girilmenin verdiği güvenle ocak ayında da yine hareketli bir dönem geçirilecek. Okan Buruk'un istediği oyuncular arasında bulunan Branco Van Den Boomen'in sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması yıldız futbolcuyu çekici hale getiriyordu ve beklenen açıklama da geldi.

"İlginin farkındayım"

Fanatik Gazetesi'ne Galatasaray'ın ilgisi hakkında açıklamalarda bulunan Hollandalı oyuncu Van Den Boomen,  “Ortada henüz bir teklif yok. Dolayısıyla resmi görüşmeler de başlamadı. Ancak ortada gerçek olan bir durum var. O da Galatasaray’ın beni izletmesi. Bunu ben de duydum, biliyorum. İlginin farkındayım. Bu transfer çok güzel olabilir” ifadelerini kullandı.


 

Bedava gelebilir

Ocak ayında transferi bitirmek için Toulouse ile anlaşmak zorunda olan Galatasaray, geçtiğimiz günlerde oynanan maçlarda dirsek temasında bulunmuştu. Eğer fiyatta el sıkışılmazsa sezon sonunda bonsevis ödenmeden imza atabilir.