Yozgat'ta evden getirdikleri eski halı ve kilimleri sererek üzerinde futbol oynayan çocuklar halı sahalarına kavuşuyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da çocuklara verdiği halı saha sözünü yerine getirmek için ilk adımı attı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Kasapoğlu'nun talimatı sonrası, halı saha inşası için Yozgat Belediyesi ile protokol imzalandı. Süreci yakından takip ettiğini belirten Spor Bakanr "Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'ın ve Yozgat milletvekillerinin bu konudaki destekleri, katkıları bizim için çok anlamlı. Onlara da teşekkür ediyorum" deujdı halı saha tamamlandıktan sonra gençlerle birlikte maç yapacağını da ifade  etti: 

"Biter bitmez ben de Ankara'dan gelecek takımı oluşturuyorum. Biz iddialıyız. Gençlerimiz de maça iyi hazırlansınlar." diye konuştu.

BAKANDAN BİR DE BASKETBOL SAHASI SÖZÜ

Türkiye genelinde 10 bin pota inşa edeceklerini vurgulayan Kasapoğlu, "Sporu sadece futboldan ibaret saymıyoruz. Tüm branşlarıyla ülkemizin her yerinde sporu yaygınlaştıracağız. Basketbolu da inşallah Yozgat'la birlikte başlatıyoruz. Basketbolu gençlerimizin, çocuklarımızın bulunduğu her yere taşıma seferberliği bu. Bu vesileyle, basketbolumuza yeni yıldızlar, yeni 'dev adamlar' kazandıracağız" diye de konuştu.