Adana Demirspor'da kariyer sezonunu yalayan Yunus AkgünGalatasaray takımına geri dönmüştü. Avrupa takımlarında radarına da dahil olan genç futbolcu, geleceği hakkındaki kararını da verdi. Yunus Akgün vermiş olduğu kararı bizzat kendisi açıkladı.

KARARI VERDİ

Özellikle İtalyan takımlarının listesine giren milli futbolcu Yunus Akgün, kesin olarak Galatasaray'da kalma yönünde bir karar aldı. Başarılı oyuncunun vermiş olduğu bu karar Galatasaraylılar tarafından  derin bir nefes çektirdi. Yunus Akgün söz konusu olan kararla ilgili yapmış olduğu açıklamada, "Hemen gitmeyi kendime yakıştıramam. Önce Galatasaray'da oynayıp sonra Avrupa'ya gidebilirim" şeklinde bir ifade kullandı..

Milli futbolcu hedefinin Avrupa'da forma giymek olduğunu ifade ederek öncelikle  Galatasaray'da başarılı olmak istediğini de sözlerine ekledi. Yunus Akgün'ün bu kararının ardından Galatasaray yönetimi de harekete geçti.

MAAŞA ZAM

Sarı kırmızılı yöneticiler, aylık 80 bin TL kazancı olan  Yunus Akgün'ün maaşında iyileştirme yapmak için düğmeye bastı. 2 senelil bir sözleşmesi kalan 21 yaşındaki oyuncuyla uzun soluklu bir yeni bir sözleşme yapmayı planlayan Sarı kırmızılılar, Yunus Akgün'ün ücretini de 10 katına çıkarmayı hedefliyor.

Diğer taraftan Galatasaray, Yunus Akgün'ün yeni kontratına oldukça yüksek bedelli bir serbest kalma maddesine de yer verecek.

Yunus Akgün geçtiğimiz sezon Adana Demirspor ile  ligde ve kupada forma giydiği 38 maçta 9 gol, 17 asistlik çok iyi bir performans sergilemişti.

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ