Adana Demirspor'da gösterdiği performansla birlikte Galatasaray'da neler yapacağı merak edilen Yunus Akgün hakkında en çok konuşulan konularldan biri de kontratıydı. Birçok arkadaşına göre az kazanan genç futbolcunun sözleşmesinde iyileştirme yapılması bekleniyordu ve resmi adım dün atıldı. Resmi siteden yapılan açıklamayla 2026 yılına kadar anlaşma sağlandığı duyuruldu.  Peki, Yunus Akgün'ün serbest kalma bedeli ne kadar? Detaylar haberimizde.

Galatasaray'dan KAP'a yapılan açıklamada;
"2022-2023 sezonu için 13 milyon 650 bin, 2023-2024 sezonu için 14 milyon 950 bin, 2024-2025 sezonu için 17 milyon 200 bin ve 2025-2026 sezonu için 19 milyon 750 bin lira garanti ücret ödenecektir"ifadeleri kullanıldı.

yunus akgüm


Yunus Akgün'ün serbest kalma maddesi ne kadar?

Galatasaraylıların ve futbol severlerin yakından takip ettiği gündem hakkında Yunus Akgün'ün menajeri Necdet Ergezen açıklamada bulunarak sözleşme şartlarının açıklamada duyurulduğu gibi olduğunu vurgulayıp çıkış maddesinin 14 milyon Euro olduğunu belirtti. Ergezen, Yunus Akgün'ün sözleşme uzatma süreci için "Galatasaray'ın herhalde son 5 yılda falan sözleşme uzatma konusunda bu kadar speküle edilen başka futbolcusu yok diye düşünüyorum. Özellikle akademiden çıkmış olanlar arasında... Galatasaray ruhunu bilen bir oyuncu Yunus... Ortada fırtına koparacak bir şey yoktu. Haziran ayı sezon bittiğinde Yunus'la oturup konuştuk. Hem ABD hem Fransa'dan iki çok ciddi teklif vardı. 'Abi ben Galatasaray'da oynayıp gideceğim' dedi. Aklında sadece bu vardı. Başka bir ajandamız falan yoktu.

Bu sözleşme uzatma sürecinde de herkes bir şeyler yazdı: 'Görüşmeler tıkandı. Yunus parayı kabul etmedi... Anadolu'dan şu kadar veriyorlar. Menajeri şunları istedi' falan diye. Organize bir şekilde, bu iş olmasın çabası mı vardı diye paranoyak bir düşünceye bile kapıldık zaman zaman. Çünkü olmayan şeyler yazıldı. Yunus, haziran ayından beri Galatasaray'a konsantreydi. Biz Ekim ayında ilk kez bu konu için Erden Timur ile buluştuk. Galatasaray'ın sözleşme uzatmak istediğini söyledi. Ben de Yunus'un kalmak istediğini söyledim. Ama şunu unutmayın. İç transfer de sonuçta bir transferdir. Birçok detay vardır ince ince görüşülmesi gereken. Yazılanlar, söylenenler yüzünden toplamda üç kere açıklama yapmak zorunda kaldım, 'Bir sorun yok. Herkes sakin olsun. Ufak detayları konuşuyoruz' diye. Biri çıktı 'Bu Necdet Ergezen de üçtür aynı şeyi söylüyor' dedi. Yalan mı söyleseydim" açıklamalarını yaptı.