Fransız ekip Lille'de forma giyen Yusuf Yazıcı için kritik bir transfer görüşmesi gerçekleştiriliyor. Fransız temsilcisinde gelecek planları içerisinde bulunmayan Yusuf Yazıcı için İtalya iddiası gündeme geldi. Trabzonspor da bu haberi yakından takip ettiği ifade edildi.

Akşam Gazetesinin Corrieredellosport'e dayandırdığı habere göre; Lille, Yusuf Yazıcı için Serie A ekibi Salernitana ile anlaşmak üzere olduğu belirtildi. Takımın yeni teknik adamı Paulo Fonseca'nın kadroda düşünmediği Yusuf için transfer görüşmelerinin sürdüğü aktarıldı. Domagoj Bradaric transferinden ötürü iyi ilişkiler içinde olan iki kulüp, Yusuf Yazıcı konusunda da uzlaşma sağlandığı takdirde transferin gerçekleşeceği kaydedildi.

Yusuf Yazıcı'nın bonservisle mi yoksa kiralık mı gideceği netlik kazanmazken, eğer bonservisli  transfer gerçekleşirse Trabzonspor da payını alacak. Yusuf'u 17.5 milyon euro bedel ile Fransız kulübüne satan Karadeniz devi, kontrata eklemiş olduğu maddeye göre bir sonraki satıştan %20 pay alacak. Bu neden ötürü bu durum Trabzonspor'u da yakından ilgilendiriyor.

Opera Anlık Görüntü_2022-08-01_180341_www.aksam.com.tr