Transfer döneminin en hareketli iki takımı Galatasaray ve Fenerbahçe her sezon olduğu gibi transfer döneminde de sık sık karşı karşıya geldi. İki takım da yıldız oyuncuları kadrosuna katarken birçok futbolcuyla da adları yan yana yazıldı. Fenerbahçe'nin uzun süre peşinde olduğu geldi geliyor denilen ve sürekli bahaneler sunduğu belirtilen Wilfred Zaha transferini Galatasaray'ın devreye girerek bitirmesi gündem olmuştu. Henüz onun etkisi geçmeden Fenerbahçe'nin görüşmeler için Türkiye'ye getirdiği belirtilen Brezilyalı oyuncu Tete ile Galatasaray'ın anlaşmaya vardığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. 

Dün gece saatlerine ilk defa sporundibi özel haberi olarak verilen Tete ve Galatasaray ile anlaşması resmen gerçek oldu. Sağlık kontrollerinde geçecek Tete için Galatasaray KAP hazırlığı yapıyor. 

Tete 4 yıllığına Galatasaray'da

23 yaşındaki Brezilyalı kanat forvet, gün içerisinde sağlık kontrollerinde geçerek imzayı atacak. Galatasaray Tete ile 4+1 yıllık sözleşme imzalayacak. Tete'ye yıllık 2.5 milyon Euro net maaş ve 5 milyon Euro bonservis ödenecek.

Galatasaray'dan Zaha çalımı

Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’ye transferde öyle bir çalım attı ki nefesler kesildi. Fenerbahçe’nin transfer döneminin ilk günden itibaren görüşmelere devam ettiği Wilfried Zaha ile Galatasaray anlaşma sağlandığını açıkladı. Sarı lacivertli taraftarların transferini heyecanla beklediği yıldız futbolcu için Galatasaray kulübü KAP bildiriminde bulundu. Wilfried Zaha, İngiliz ekibi Crystal Palace’nin rekor teklifini kabul etmedi ve tercihini Galatasaray’dan yana kullandı ve sarı kırmızılılara imza attı. 

Fenerbahçe ve Galatasaray Cengiz için karşı karşıya 

İki takım arasındaki yeni gündem gündem milli yıldız Cengiz Ünder oldu. Fenerbahçe 15 gündür yıldız oyuncu için girişimlerini sürdürürken kulübü Marsilya'nın başkanından da açıklama geldi.

Marsilya Başkanı Pablo Longoria, "Cengiz hala bizimle. Bir transfer anlaşması olmak üzereydi fakat bazı nedenlerden dolayı henüz gerçekleşmedi. Hangi takımla anlaşabiliriz diye bakıyoruz. Bir takımla anlaşma yakın değil ama Cengiz için Türkiye'den teklifler var" dedi.

Açıklamalarının devamında ise Başkan Longoria Sarı-Lacivertliler ve diğer takımların Cengiz Ünder transferi için Marsilya'nın taleplerini karşılamak zorunda olduğunu hatırlattı.

Başkanın çogul ifade kullanması Galatasaray'ın devrede oldugu iddialarını doğrular nitelikte. 

Fenerbahçe el yükseltti

Milli futbolcuyu kadrosuna katmak için yoğun çaba gösteren sarı-lacivertlilerin, Fransızlara götürdüğü teklif ortaya çıktı. Fenerbahçe, Cengiz Ünder için teklifini 15 milyon euroya kadar yükseltti. Bu rakam zaten Marsilya'nın istediğir akam fakat Fransız ekibi bu bedelin yüzde 90'ının peşin istemesini istiyor. Bu istek transferin sekteye uğratabilir. 

Zaniolo giderse Cengiz'e yönelecek

Galatasaray'da mutlu olduğunu her fırsatta dile getirse de en çok teklif alan oyunculardan olan Zaniolo'nun gitmesi durumunda Cengiz Ünder için Galatasaray teklif arttırılacak.

Juventus, Zaniolo için teklifini artırdı. Galatasaray'a son olarak 23 milyon euro teklif eden Juventus'un teklifine Galatasaray'ın yanıtı 40 milyon Euro oldu.