Bu yıl Alperen Şengün için rüya gibi geçiyor. Sayı ortalamasının ve geliştirdiği oyun anlayışıyla dikkatleri üzerine çeken Şengün'ün en büyük özelliklerinden birisi de no-look pasları. Bu pasları atabilmek için zeka sahibi olmanız şart. Zekayı geliştiren en önemli destekçilerden birisi de IQ testleri ve optik illüzyon testleridir.

Hele ki bu optik yanılsama testleri zor olunca tadından yenmiyor. İşte sizler için böylesine zor bir zeka testi hazırladık. Bu zeka testini 15 saniyede sadece 10 kişiden 2'sini bulabiliyor. Bakalım siz farklı Alperen Şengün'ü kaç saniyede bulabileceksiniz?

Jokic Gibi Hislere Sahip Olanların Çözebildiği IQ Testi: 10 Saniyede Farklı Basketbolcuyu Bulan Dahi Kabul Ediliyor!

Arkasına bakmadan attığı pasları ile bu sene NBA'de en çok konuşulan isimlerin başında gelen milli basketbolcumuz Alperen Şengün, dahilerin yapabileceği düzeyde muazzam asistleriyle ön plana çıkıyor. Biz de sporundibi.com olarak sizin dahiliğinizi ortaya çıkarmak istedik ve bu zor iq testi ile sizi sınayalım dedik. Bu optik yanılsama testini 15 saniyede 10 kişiden yalnızca 2'si bulabiliyor. Bakalım sizler kaç saniyede bulabileceksiniz. Yorumlarda kaç saniyede bulabildiğinizi belirtebilirsiniz. 

optikilluzyontesti (3)

Mertens ve eşinden depremzedeler için yardım Mertens ve eşinden depremzedeler için yardım

Zor optik yanılsama testleri istediğinizi biliyoruz. Bu sebeple sizler için oldukça zor iq testi hazırladık. Houston Rockets oyuncusu Alperen Şengün'ün bu vesikalık fotoğraflarından birisinde bir farklılık var. Ancak bu farklılığı herkes göremiyor. Zeka gerektiren bu optik illüzyon testini sadece 10 kişiden 2'si bulabiliyor.

Vur dedik ama öldür demedik dediğinizi duyar gibiyiz. Sporundibi.com editörleri çalışıyor, sizler için en zor iq testi ve optik yanılsamaları hazırlıyor. Ancak farklı Alperen Şengün'ü göremeyenler için küçük bir ipucu vermek istedik. Erkeklerde sakal çok yakışan bir yan unsurdur. Son dönemlerde de oldukça popüler bir hale gelmiştir. 

Evet, yukarıdaki paragrafta yeterince ipucu verdiğimizi düşünüyoruz. Artık bu zor optik illüzyon testini çözeceğinizi ümit ediyoruz. Fakat yine de bulamayanlar için işte cevabı:

optikilluzyontesti (1)