Forvet hattına takviye yapmak isteyen Galatasaray'da gönderilecek oyuncu netleşti. Batefimbi Gomis ve Mbaye Diagne arasında seçim yapmak zorunda kalan ekip, Diagne'yi göndermeye karar verdi. 

Deneyimli golcünün talibi çıkması için süreci dikkatli yönetmek isteyen sarı-kırmızılar, oyuncunun daha iyi duruma gelmesi için Avusturya kampına götürecek. Takımla antrenmanlarda yer verilecek oyuncu adeta vitrine çıkarılacak.

HEDEF MİNİMUM ZARAR

Galatasaray, gelecek sezon için 2.4 milyon euroluk sözleşmesi bulunan Mbaye Diagne’nin ayrılık sürecinden en az zarar ya da sıfır maliyetle kurtulma hedefinde.diagne gomis

GOMİS’İN FAYDASI ÇOK

Diagne-Gomis ikilisi arasından sıyrılan Fransız golcünün tercih edilmesinin en önemli sebebi liderlik özelliği ve tecrübesi. Gomis’in takım ile uyumu, gerekli yerlerde sorumluluk alması ve takım içinde ‘ağabeylik’ görevini yapması dikkat çekiyor. Sadece saha içi performansıyla değil kariyeri ve tecrübesiyle daha faydalı olacağı için tercih sebebi oldu. e4dd2852307f4b38ae0b07cef7aa36d5

MOHAMED İÇİN ALT SINIR 10 MİLYON EURO

Transfer döneminde Galatasaray’ın diğer bir golcüsü Mostafa Mohamed’e ise Fransız kulüplerinin ilgisi devam ediyor. 10 Temmuz’a kadar Zamalek kulübüne 4 milyon doları ödeyip bonservis problemini de çözmek isteyen sarı-kırmızılılar, Avrupa'dan gelen tekliflere göre hareket etmeyi planlıyor. 

Teknik direktör Okan Buruk'un da kalması istediği Mohamed’e, istenilen düzeyde br teklif gelmezse golcü futbolcu bırakılmayacak. Özellikle Fransa'dan Toulouse’un ısrarla kadrosuna katmak istediği 24 yaşındaki golcü için Galatasaray, 10 milypon euronun üstünde rakamla gelinmesini istiyor. 

CEZA GELEBİLİR!

Galatasaray'da Mostafa Mohamed konusunda da yeni bir gelişme yaşandı. Mısır basınına göre, Zamalek hala ödenmeyen 4 milyon dolarlık transfer ücreti ücretinin ödenmeme ihtimaline karşı hazırlıklara başladı.

Mısır basınında çıkan haberlere göre, Galatasaray'ın oyuncu için Zamalek kulübüne ödemesi gereken 4 milyon dolar henüz ödenmedi. Cimbom, Mohamed'i önce kiralamış, ardından satın alma opsiyonunu kullanmıştı. Çıkan haberlere göre Galatasaray'ın 4 milyon doları Temmuz başında ödemesi gerekiyordu. Sözleşmede buna ilave olarak 10 günlük bir ek zaman bulunuyor. 

Bu sürenin de aşılması durumunda, Galatasaray'ın ödemesi gereken rakama 500 bin dolar daha ceza ekleneği belirtildi. HABERE GİT