İstanbul'da 9. kez düzenlenen Giresun Feshane günlerinde denk geldiğimiz Giresunspor'un başarılı ve sevilen yönetecisi Nihad Ramazan YAMAK ile küçük bir röportaj imkanı bulduk.

Giresunspor'un başkan yardımcısı Nihad Ramazan YAMAK, '' Bu sezon hedeflerimize ulaştık. Ptt 1.Lig'in en düşük bütçeli takımı olarak başarılı olduk'' dedi.

Bu sezon "Hedeflerimize ulaştık" dediniz. Peki hedefleriniz neydi?
Biz bu ligde kalıcı olmak istiyorduk, mütevazi bir kadro kurarak bunu başardık. 6 milyon TL'ye kuruldu bu takım...İçerde son iki maçımızı kazanaydık şuan play-off için mücadele veriyorduk.

Takımdan önce Ergün Çakır, Eray Çalışkan ve Birol Hikmet daha sonra da devre arası takıma katılan Ziya ve Adem'i gönderdiniz. Sezon bitmeden bu oyuncular ile neden yolları ayırdınız?

Teknik heyetimiz gelecek sezon kadroda bu oyuncuları düşünmüyordu. Bizde sezon sonuna kadar yönetim kurulu adına onlara izin verdik.

Gelelim asıl soruya...Yeni sezonda tekrar yönetim olarak aday olacak mısınız?

Bu soruya tek başıma yanıt veremem. Ekip halinde karar vereceğiz. Başarılı bir ekip olduğumuzu düşünüyorum.

Maddi kaynaklar...Giresunspor'u bu sezon en çok zorlayan etken. Bu sorunu nasıl çözdünüz?

Bizim dönemimize ait herhangi bir borç yok. Sezon bitmedi. 2. yarıda kalan maç başılar ve primler var. Borcumuz yok. Futbolcular ayrılırken el sıkışıp dostça ayrılacağız.
Geçmişten gelen yaklaşık 6-7 milyon TL borcu da ödedik.

Aldığımız bilgiye göre maçlara çıkmadan önce oyuncular ısrarla sizi istiyorlarmış. Bunun sebebi nedir?

Futbolcularla aile gibiyiz. Sporcu geçmişim de olduğu için onların dilinden anlıyorum. Futbolcuları sadece para ile motive edemezsiniz. Hayata dair bir çok sebep var ve ben de bunları dile getiriyorum.

Mesela maça çıkmadan önce neler söylüyorsunuz?
Her maçın ayrı bir motivasyon konuşması oluyor. Her zaman Giresunspor formasının önemini anlatmaya ve bunu vurgulamaya çalışıyorum...

Giresunspor başkan yardımcısına bizleri kırmadığı için Sporun Dibi ailesi olarak teşekkür ediyorum...

Başarılarının devamını diliyoruz...*Özel Röportaj / Şerif Karal