Dünya Kupası arasında oynadığı 3 maçtan da beraberlikle ayrılan Trabzonspor'da Abdullah Avcı dünkü Kasımpaşa mücadele sonrasında basın mensuplarının karşısına çıkmış ve oyuncularını sert bir dille eleştirmişti. Avcı'nın sözleri sonrasında bordo mavililerde ayrılacak 4 isim belli oldu. Ayrıca yeni futbolcular da eklenebilir.

Bu sezon gösterdiği performansla herkesi hayal kırıklığına uğratan Trabzonspor, Dünya Kupası için verilen arada Antalya'ya gitmiş ve Belek'te Hull City'nin ardından Crystal Palace ile karşılaşmıştı. İki İngiliz ekibi ile berabere kalan bordo mavililer dünm akşam da Kasımpaşa karşısında özellikle ikinci yarı tel tel döküldü. SAhadan bir kez daha beraberlikle ayrılan Karadeniz ekibinde Teknik Direktör Abdullah Avcı oyuncuları hakkında sert ifadeler kullanmış; "Kimseyi beklemem. Gerekirse alt yapıdan oyuncu alır oynatırım" demişti. Bu sözlerin ardından takımdan ayrılacak isimler belli oldu. Yenilerinin de eklenme ihtimali var.

Trabzonspor Antalyaspor Maçı Şifresiz Bein Sports 2 izle jest yayın canlı kralbozguncu Selcuksports Trabzonspor Antalyaspor Maçı Şifresiz Bein Sports 2 izle jest yayın canlı kralbozguncu Selcuksports


Bu yüzünü ilk defa gösterdi

Kasım 2020'den bu yana sakin kalma konusunda mesajlar veren Abdullah Avcı, ilk defa yüksek perdeden bir konuşma gerçekleştirip futbolcularını basın karşısında daha önce görülmemiş şekilde eleştirdi. Oyuncu performansları hakkında konuşan Avcı, "Üç aydır devreye girmeyen performanslar var. Antrenmanlarda enerjimiz yüksek çalışıyoruz. Bundan vazgeçmeyeceksin. Her zaman enerjini daha yukarıya çıkaracaksın. Oynamadığınız zamanlarda dahi takım için antrenmanı arkadaşına doğru vereceksin, onun performansını yukarıya çekeceksin. Trabzonspor’un iyi ve geniş kadrosu vardır, alternatifleri vardır 5 maç önce, 5 maç sonra fark etmez. Bu zamanı kaçırmamak lazım. Çok netim. Kolay kolay böyle net konuşmam. Ama sabır ve süre var. Trabzonspor’un ciddi sorumlulukları var. Sahada artık bu oyun; hem teknik, hem taktik, fiziksel ve zihinsel ve bütün olacaksın. Bütünün parçası olmazsa bende dışında bırakırım" dedi.


 

Ayrılıklar yaşanabilir

Ocak ayına az bir süre kala transferde net adımlar atmak isteyen Trabzonspor'da Avcı'nın bu sözleri sonrası gözler ayrılma ihtimali olan oyunculara çevrildi. Takıma geldiği günden bu yana katkı konusunda sıkıntılar yaşayan bazı isimlerin devre arasında gönderilebileceği gündemde. Taraftar da o oyuncular konusunda sosyal medyada çok sayıda mesaj atıyor.


 

Yusuf Erdoğan ilk isim

Yıllar sonra ayrıldığı Trabzonspor'a geri dönen Yusuf Erdoğan, geldiği andan itibaren sıfır verim ile oynadı. Şampiyonluk kadrosunda olmasına rağmen hiçbir varlık gösteremedi. Bu sezon başından beri de geçen yılı dahi mumla aratan bir performansı var. Ayrılığı dün öncesinde de kesin gibiydi ancak artık Abdullah Avcı'nın kendisini kadroda görmek istemediği ve farklı takımlaral görüştüğü öğrenildi.


 

Djaniny de gidebilir

Her ne kadar Antalya kampında gözükmese de ocak ayında ayrılabilecekler arasında sözleşmesini uzatmasına rağmen Djaniny bulunuyor. Sezon başından bu yana gol atamayan Yeşil Burun Adaları pasaportlu oyuncuya teklif gelirse satılabilir.


 

3 isim kiralık

Trabzonspor'da geçen sezondan bu yana süre bulamayan genç oyuncular da kiralanacak. Emrehan Gedikli, Kerem Şen ve Taha Altıkardel forma bulabilecekleri yerlere gönderilecek. 

Sporundibi ÖZEL - Azad Geylani