Dünya Kupası arasını Antalya'daki kampla değerlendirmeye devam eden Trabzonspor, Hull City'den sonra İngiltere Premier Lig takımlarından Crystal Palace ile karşılaşacak. Bu maçta as kadroyla sahaya çıkacak bordo mavililerde sol bek mevkisinde genç Arif Boşluk görev alacak.
 3 oyuncu yolcu

Takımdaki diğer gençlerden ise farklı bir haber geldi. Teknik Direktör Abdullah Avcı, 3 ismin kiralanması konusunda yönetime görüştü. Bursaspor'dan alınan Taha Altıkardeş ve Kerem Şen ile Leverkusen'den transfer edilen Emrehan Gedikli'nin daha falza süre alakları kulüplere gitmesi gerektiğini iletti.


 

Kiralıklar tutmuyor

Trabzonspor'un bu sezon kiraladığı oyuncular istikrar sağlamayı başaramadı. Koita, Enis Destan, Batuhan Kör, Safa Kınalı, Faruk Can  Genç, Murat Cem Akpınar, Hakan Yeşil ve Abdülkadir Parmak yaz aylarında çeşitli takımlara kiralık verilmişti. Safa Kınalı ve Arda Akbulut'un sözleşmeleri feshedildi. Diğer oyunculardan Hakan Yeşil ve Batuhan Kör katkı vermeyi başardı.


 

Büyük umutlarla transfer edildiler

Karadeniz temsilcisi geçen sezon devre arasında Kerem Şen ve Taha Altıkardeş'i Batuhan Kör ile birlikte 29 milyon lira karşılığında Bursaspor'dan transfer etmiş, Emrehan Gedikli için de Leverkusen'e 800 bin euro ödemişti. Ancak maç sayıları bir elin parmaklarını geçmedi.