Dün akşam Arabam.com Konyaspor ile MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda karşılaşan ve sahadan turla ayrılan Vaduz'da teknik direktör Alessandro Mangiarratti, mücadele sonrasında açıklamalarda bulunarak çok mutlu olduklarını söyledi.

Bu sezon Avrupa kupalarında taraftarlarına güzel günler göstermek isteyen Arabam.com Konyaspor'un macerası uzun sürmedi. Yeşil beyazlılar, İsviçre'nin Vaduz ekibiyle 1-1'in rövanşında Türkiye'de karşılaştı. Konuk ekip sahadan 3-1 galip ayrıldı ve play-off turuna yükseldi.

Konyaspor'un tecrübeli bir takım olduğunu ve mücadelenin dozunun yüksek olduğuna işaret eden Mangiarratti, "Burada galibiyetle turu atladığımız için çok mutluyuz. Oyuncularım da böyle bir maçtan galibiyet elde ettiği için çok sevinçliler." dedi.

İlhan Palut'tan transfer sözleri! İlhan Palut'tan transfer sözleri!

Mangiarratti, bir gazetecinin, takımının şehrin sokaklarında antrenman yapmasına ilişkin sorusu üzerine, "Genelde bu tarz antrenmanları yapıyoruz. Oyuncularım hem şehri görüyorlar hem de antrenman yapmış oluyorlar. Sokaklarda koştular, otelde yatmak yerine bu daha iyi oluyor." diye konuştu.

Konya'da iyi karşılandıklarını, büyük bir statta ve atmosferde oynamaktan sevinç duyduklarını söyleyen Mangiarratti, "Taraftarın alkışlamalarından da kıvanç duyduk. Şimdi üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Pazar günü önemli bir maça çıkacağız. Bunun hazırlıklarını başlayacağız." ifadelerini kullandı.