TFF 1. Lig ekiplerinden Altay'ın 19 yaşındaki milli stoperi Cenk Özkacar, kulüple görüşmelerini sürdüren Fransa Ligue 1 ekibi Olimpik Lyon'a transfer olması durumunda Siyah Beyazlı takımdan direkt Avrupa'ya transfer olan ikinci futbolcu olacak.

TFF 1. Lig ekiplerinden İzmir temsilcisi Altay'ın, "Siyah İnci" lakaplı efsane futbolcusu Vahap Özaltay, 1932 yılında Fransa'nın Racing kulübüne transfer olarak bir ilke imza atmış ve Türk futbol tarihine adını yazdırmıştı.

DHA'da yer alan habere göre Siyah Beyazlı takımın genç stoperi Cenk Özkacar, 88 yıl sonra Altay'dan Avrupa'ya giden kulüp tarihindeki ikinci futbolcu olma yolunda.

Tuzlaspor ile Kocaelispor yenişemedi Tuzlaspor ile Kocaelispor yenişemedi

Öte yandan İzmir ekibinde daha önce 1990'lı yılların başında Serdar Meriç'in Belçika ekibi Anderlecht altyapısına transferi gündeme gelmiş ancak oyuncu 18 yaşında olduğu için kontenjan engeli nedeniyle transfer gerçekleşmemişti.

Altay'da yıldızı parlayan Alpay Özalan, Necati Ateş, Sinan Kaloğlu, Fatih Tekke gibi isimler de başka kulüplerden Avrupa'nın yolunu tutmuştu.

19 yaşındaki milli savunmacı Cenk'in Ligue 1 ekibi Lyon'a transferinin gerçekleşmesi durumunda Altay 88 yıl sonra Avrupa'ya bir transfer daha gerçekleştirmiş olacak.

Kaynak: TRT Spor