Gecer: Hakem Hatalarının Diyetini Ödemek İstemiyoruz

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Trabzonspor'un geçen hafta Çaykur Rizespor maçında aleyhine verilen kararlardan dolayı mağdur edildiği iddialarını değerlendirerek, bunun diyetinin kendilerine ödetilmemesini istedi.

Gecer: Hakem Hatalarının Diyetini Ödemek İstemiyoruz

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Trabzonspor'un geçen hafta Çaykur Rizespor maçında aleyhine verilen kararlardan dolayı mağdur edildiği iddialarını değerlendirerek, bunun diyetinin kendilerine ödetilmemesini istedi. Herkesin gözünün deplasmanda karşılaşacakları Trabzonspor müsabakasında olacağını ifade eden Gencer, maçı yönetecek hakem Bülent Yıldırım’a ise güvendiklerini belirtti.

Süper Lig’in 16. haftasında Antalyaspor deplasmanda Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek. Antalyaspor’un bu maçını ise hakem Bülent Yıldırım yöneteceğinden dolayı Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Hasan Subaşı Tesisleri’nde basın toplantısı yaptı.

Trabzonspor’un geçen hafta Çaykur Rizespor karşılaşmasında hakem hataların kaynaklanan mağduriyet yaşadığını hatırlatan Gencer, bu doğrultuda Antalyaspor’un diyet ödememesi gerektiğini aktardı.

Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) Trabzonspor, Antalyaspor maçına Bülent Yıldırım’ın ataması üzerine yeniden toplantı yapmaya karar verdiklerini kaydeden Başkan Gencer, “Bülent Yıldırım, Türkiye’nin yetiştirdiği önemli hakemlerden birisidir. Bu kariyere geldiyse çok iyi hakem olduğu için geldi. Ligin ilk maçında dahi yapılan olayların ardından bile hakemle ilgili söylemde bulunmadık. 'Hakem insandır, hata yapar dedik.' Hakemlerimizin o aşamaya kadar geldiyse görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inandık. Hakem Yıldırım’ın kariyerine ve kalitesine güveniyoruz. Bizim maçımıza atanınca mutlu olduk.” dedi.

Gencer, sezon içerisinde zincirleme hakem hatalarının olduğunu, bundan hem Antalyaspor’un hem de Trabzonspor’un nasibini aldığını vurguladı.

‘HERKESİN GÖZÜ BU MAÇ ÜZERİNDE OLACAK’

Hakem hatalarıyla dolu bir haftadan sonra birilerinin muhakkak diyet ödediğini belirten Başkan Gencer, “Ne biz diyet ödetmek istiyoruz, ne de başkasının diyetini biz ödemek istiyoruz. Biz hakemlerimize saygılıyız. Hiçbir şekilde 'maçtan önce hakem değiştirilsin', 'kabul etmiyoruz', 'istemiyoruz' gibi bir düşüncemiz yok. Sadece ne bizim diyetimizi başkaları ödesin, nede başkalarının diyetini biz ödeyelim. Herkesin gözü bu maç üzerinde olacak. Hep beraber seyredeceğiz. Hakem gördüğünü çalsın, maça etki etmesin ve iyi olan kazansın.” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER