Süper Ligin 2. haftasında Galatasaray sahasında Giresunspor'a 1-0 mağlup oldu.

Aslan'dan tatsız gala

Galatasaray taraftarı aşkına kavuşmak için biletleri çıktığı gün bitirdi Giresun maçının...

Taraftar inanmış, oyucular inanmış, teknik ekip inanmıştı bu maça. Öyle ki Okan Buruk maç öncesi yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada “Ben bile çıkıp oynamak istiyorum bu atmosferde” dedi.

Galatasaray maça hızlı da başladı. Taraftar öyle bir destek veriyordu ki 100 beygir olan araç 140 beygire çıkmış gibiydi sanki...

İlk yarı akıllarda kalan 2 pozisyon vardı. Biri Oliveira'nın direkten dönen frikiği, diğeri ise Kerem’in ceza sahasında kaçırdığı pozisyon.

İlk yarının ve hatta maçın en kötü oyuncusu Aanholt diyebiliriz sanırım. Yaptığı hatalı paslar, atılan toplara koşmaması Galatasaray taraftarlarını adeta çıldırttı diyebiliriz.

Sacha Boey’e gelecek olursak, kamp dönemi geçirmemiş bir oyuncunun bu kadar hazır durumda olması Galatasaray adına olumlu bir gelişme ancak Boey’in kendisini ofansif anlamda da geliştirmesi gerekiyor. Yaptığı hiç bir orta takıma olumlu yansımadı.

Göze çarpan bir diğer isim ise yeni transferlerden Mitdsjø. Norveçli 6 numara Galatasaray adına sahanın en iyi isimlerinden biriydi. Öyle ki Galatasaray özlediği 6 numaraya kavuşmuş diyebiliriz. 

Nelsson ise sahada vasat oyunculardandı. Danimarkalının aklı Sevilla’da kalmış belli ki...

Orta alanda Emre Akbaba Alanya’da oynadığı futbolu arattı. Sistemden midir, birlikte oynadığı oyunculardan mı bilinmez ama Emre Alanya’da ki Emre değildi. Okan hoca ikinci yarı başında Emre’yi çıkarıp Gomis’i alınca herkes Okan hocanın B planını devreye soktuğunu sandı ancak B planı çok başarılı olmadı. 

Dün yapılan oyuncu değişiklikleri, Abdulkerim’in yaptığı büyük hata Galatasaray’a pahalıya patladı ve Aslan Samiyen’den eli boş ayrıldı.

Maç ona yazar buna yazar demek çok doğru olmasa da Emre’ye ilk yarı ceza sahasındaki müdahaleye penaltı vermeyen hakemlere MHK tarafından bir şeyler yazılacağı kesin...

İBRAHİM EDEBALİ