Bildiğiniz gibi Fenerbahçe'de teknik direktör arayışları devam ediyor. Güncel olarak her gün yeni bir isim aday oluyor. Bundan 3-4 gün öncesine kadar Rafael Benitez'in İstanbul'a geleceği konuşuluyordu. Rıdvan Dilmen'in attığı tweet sonrası Benitez iddiaları da asılsız çıktı. Zaten hocanın Çin'de aldığı maaş 13M euro. Buraya ucuz bütçe ile gelmeyeceği maalesef ortadaydı yine kendimizi kandırdık. 

Aynı şekilde 1-2 gün boyunca da Paulo Fonseca haberleri çıktı. Haberler gayet olumlu bir şekilde ilerlerken akşam saatlerinde Di Marzio imzalı haberle hocanın Tottenham ile anlaşma aşamasında olduğu anlaşıldı. Alternatifi olarak Marco Silva konuşuluyordu. Twitter hesabımdan yaptığım ankette Fonseca ve Marco Silva isimleri arasından taraftarın %95'i Fonseca'yı istiyordu. Ben yönetimin böyle büyük bir riskin altına gireceğini düşünmüyorum şahsen. Bile bile lades olur. Marco Silva tabiki kötü bir hoca değil ancak başkan Ali Koç'un beklentiyi Bielsa kalibresine çıkardığına göre Marco Silva isminin camiada olumsuz karşılanması gayet normal bir durum.

Geçtiğimiz günlerde kişisel Twitter hesabımda Luis Castro ismi ile ilgili bir girişimin olacağını belirtmiştim. İlerleyen günlerde temasların daha sıcak olacağını düşünüyorum. Gelişmeleri sizlere aktaracağım.

ALPER KURTOĞLU

- - - -