banner197

8 Milyon Dolar'lık Teklifi Reddetmiş

Afrika basını, West Ham United'da forma giyen Emmanuel Emenike'nin Çin'den gelen yıllık 8 milyon Dolar'lık teklifi kabul etmediğini yazdı.

8 Milyon Dolar'lık Teklifi Reddetmiş

Devre arasında West Ham United'a kiralanan Emmanuel Emenike'nin bunun için Çin'den gelen astronomik bir teklifi reddettiği ortaya çıktı.

Sezon başında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Ain takımına kiralanan Emmanuel Emenike'nin, performansı yeterli bulunmayınca sözleşmesi feshedilmiş, Nijeryalı bu sefer West Ham United'ın yolunu tutmuştu.

8 MİLYON DOLAR'I KABUL ETMEDİ

Fakat Emenike'ye yakın bir kaynak olan africanfootball.com adlı Internet sitesi, 28 yaşındaki oyuncunun Çin'den gelen yıllık ve faizsiz 8 milyon Dolar'lık teklifi elinin tersiyle iterek reddederek West Ham'ı tercih ettiğini yazdı. Africanfootball.com'un Emenike'ye yakın bir kaynağa dayandırarak verdiği haberde Emenike'nin halen sezon sonunda Çin'e gitme olasılığının bulunduğu ve bu durumun İngiltere'deki gidişata bağlı olduğu bildirildi.

EN ÇOK KAZANAN AFRİKALI OLMA ŞANSINI KAYBETTİ

Emenike, 8 milyon Dolar'lık teklifi reddederek en çok kazanan Afrikalı futbolcu olma şansını da yitirmiş oldu.

Transferde hareketli bir dönem yaşayan Çin ekipleri Alex Teixeira, Jackson Martinez, Burak Yılmaz, Ersan Adem Gülüm gibi birçok yıldız ismi transfer etmeyi başarmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER