Charlie Austin Virüse Yakalandı

İngiltere Championship ekiplerinden West Bromwich forması giyen ingiliz forvet Charlie Austin, koronavirüse yakalandığını açıkladı. Austin, geçen hafta katıldığı 250 bin kişinin yer aldığı Cheltenham Festival'de virüse yakalandığına dair şüphe duyduğunu belirtti.

Charlie Austin Virüse Yakalandı

Dünya'nın birçok ülkesinde olduğu gibi İngiltere'de de koronavirüs vakaları artıyor. Tüm spor organizasyonlarının durdurulduğu İngiltere'de koronavirüs testi pozitif çıkan ilk futbolcu da Championship ekiplerinden West Bromwich'in İngiliz forveti Charlie Austin oldu.

The Telegraph gazetesine demeçte bulunan 30 yaşındaki futbolcu, 1 hafta önce koronavirüse yakalandığını açıkladı. Austin, yaptığı açıklamada İngiltere'nin en büyük festivallerinden biri olan ve at yarışı dünyasının zirvesi kabul edilen Cheltenham Festlval'e katıldığını ve virüsün orada bulaşmış olabileceğine dair şüphe duyduğunu söyledi. 

"Önce 'aşabileceğimi' düşündüm. Ardından ise kafamdan bir kova su boşaltmışlar gibi terliyordum ve ateşim yükseldi. Semptomlar çıkana kadar ailemle hiç görüşmedim" diyen Austin, "En başta ciddiye almadım. Ancak buradan söyleyebilirim ki; herkes ciddiye alsın" ifadesini kullandı. 

Austin, virüsten kurtulmak üzere olduğunu da sözlerine ekledi. 

Kaynak:TRTSPOR

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER