Futbolcuların topu öpmesi yasaklandı!

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından düzenlenen Libertadores ve Sudamericana kupalarında oynanacak karşılaşmalarda futbolcuların topu öpmesi ve forma değiştirmesi yasaklandı.

Futbolcuların topu öpmesi yasaklandı!

CONMEBOL tarafından yapılan açıklamada, Güney Amerika'nın iki büyük futbol turnuvası olan Libertadores ve Sudamericana'da oynanacak maçlar için Koronavirüs salgını nedeniyle bazı tedbirler alındığı duyuruldu.

Kovid-19 virüsü tedbirleri kapsamında oyun alanı içerisinde topu öpme, sümkürme ve tükürmenin yasaklandığı ifade edildi.

Her maç öncesi futbolcu ve hakemlerin ateşlerinin ölçüleceği belirtilirken, su şişelerinin ortak kullanımının da engelleneceği açıklandı.

Saha kenarında ve basın toplantılarında maske takma zorunluluğu getirildiği duyurulurken, futbolcuların forma değiştirmesinin de yasaklandığı belirtildi.

Ayrıca turnuvaların başlangıcından önce futbolcu ve hakemlerin Kovid-19 testlerine tabi tutulacağı, bu testlere girmeyi reddedenlerin Güney Amerika Futbol Konderasyonu organizasyonlarında yer alamayacağı belirtildi. Konfederasyonun gerektiği takdirde karşılaşma öncesi veya antrenman sırasında da fazladan test yapabileceği ifade edildi.

Öte yandan Libertadores ve Sudamericana kupalarında maçlar, koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında askıya alınmıştı.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER