Liglerin iptali için koronavirüs vakası uydurdular!

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından Meksika'da futbol ligleri iptal edilmişti. Söz konusu karardan önce ligde lider konumda bulunan Cruz Azul'un başkan yardımcısı Alfredo Alvarez, ligin iptal edilmesi için bir kulübün Kovid-19 virüsü vakası uydurduğunu açıkladı.

Liglerin iptali için koronavirüs vakası uydurdular!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle şampiyon ilan edilmemesi kararı sonrası Meksika'da tartışmalar sürüyor.

Meksika'da liglerin iptal edilmesinden önce lider konumda bulunan Cruz Azul'un başkan yardımcısı Alfredo Alvarez, bir kulübün liglerin oynanmaması için takımda olmadığı halde koronavirüs vakaları olduğunu açıkladığını öne sürdü.

Öte yandan Meksika'da federasyon, ilk 2 sırada yer alan Cruz Azul ve Leon'un Şampiyonlar Ligi'ne gitmesine karar verdi fakat bu sezon şampiyon sayılmayacağını açıkladı.

Bu durum Cruz Azul Kulübü'nün hoşuna gitmezken başkan yardımcısı Alfredo Alvarez şu ifadeleri kullandı; "Biz lige devam etmek istiyorduk ama istemeyenler vardı. Bir kulüp liglerin oynatılmaması için takımda koronavirüs vakası olduğunu uyduruyor. Bunun hangi takım olduğunu biliyorum ama söylemeyeceğim"

Alvarez'in işaret ettiği takımın ise 3. sırada olan Santos Laguna olduğu iddia ediliyor.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER