Fenerbahçe Öznur Kablo'da Köklü Değişim!

Yeni sezon için transfer planlaması kapsamında Fenerbahçe Öznur Kablo, 5 oyuncusu ile sözleşme uzatırken 4 oyuncuyu kadrosuna kattı.

Fenerbahçe Öznur Kablo'da Köklü Değişim!

Yeni sezon için transfer çalışmalarına erkenden başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, 5 oyuncusu ile sözleşe yenilerken 4 oyuncuyu kadrosuna kattı.

Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Öznur Kablo, Kia Vaughn, Satou Sabally, Kayla McBride, Jasmine Thomas'ı transfer ettiğini duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada "WNBA'in önemli oyun kurucularından ABD vatandaşı Jasmine Thomas ile 1 yıl, WNBA'in ve EuroLeague'in yıldız skoreri ABD vatandaşı Kayla McBride ile 1 yıl, WNBA'in ve kadın basketbolunun gelecekteki en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen, bu sezon NCAA'den WNBA'e geçerken 2. sıradan draft edilen Alman vatandaşı uzun oyuncu Satou Sabally ile 1 yıl, kulübümüzde geçirdiği 2 sezonda 2 şampiyonluk yaşayan, kariyerinde EuroLeague şampiyonluğu ve MVP ödülü de bulunan, Çek Cumhuriyeti vatandaşı tecrübeli uzun oyuncu Kia Vaughn ile 1 yıl sözleşme imzalanmıştır." açıklamasına yer verildi. Ayrıca iç transferde de Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes, Sevgi Uzun, Olcay Çakır Turgut ve kaptan Tuğçe Canıtez ile 1 yıllık yeni sözleşme imzalandığı duyuruldu. Koç Víctor Lapeña ile de 1 yıllık yeni sözleşme imzalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER