Sarıca: "Kazanma noktasına geldik ama…"

A Milli Basketbol Takımımız’da coach Ufuk Sarıca, Letonya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Sarıca: "Kazanma noktasına geldik ama…"

2017 EuroBasket D Grubu 5. ve son maçında turnuvanın iddialı ekiplerinden biri olan Letonya’ya 89-79 yenilen A Milli Basketbol Takımımız’da coach Ufuk Sarıca, önemli maçın ardından bir takım açıklamalarda bulundu.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Coach Ufuk Sarıca, “Grupta kaybettiğimiz diğer 2 maça çok benzer bir oyun çıkardık. Ortaya koyduğumuz mücadele anlamında her şey yerli yerindeydi ama basketbol aklı olarak iyi oynadığımız kısım azdı.” dedi.


Maçı kazanabilecek noktaya geldiklerini aktaran Sarıca, “Karşımızda iyi bir rakip vardı. Tecrübeliler ve akıcı bir basketbol oynuyorlar. Sonuçta maçı kazanma noktasına geldik, coşkuyu sahaya yansıttık. O noktada yapılan 2 top kaybı ve verilen bir sportmenlik dışı faul kararı, maçın bittiği an oldu.” diye konuştu.

Sarıca, turnuvanın başından itibaren takımdaki herkesin elinden geleni yaptığına dikkati çekerek, “Kazanmak için oynayan, sevilen, sempati duyulan bir milli takım ortaya çıkardık. Sonuçta bugün kaybettik ve grubu 4. sırada bitirdik. Ben son 16 turuna kalındığı için takımımı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER