banner229

TBL yeni sezonda da TRT SPOR Yıldız'da!

TRT ile Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Ligi'nin yayın hakları konusunda yeniden anlaşmaya vardı.

TBL yeni sezonda da TRT SPOR Yıldız'da!

Türkiye Basketbol Ligi’nde sezon boyunca her hafta iki maç, geçen sezon olduğu gibi bu yıl da TRT SPOR Yıldız ekranlarından izlenebilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Basketbola 2021-2022 sezonu ile özlediğimiz coşku ve artan tutkumuzla başlayacak olmanın sevinci içindeyiz. Geçen sezonun ikinci yarısı itibarıyla Türkiye Basketbol Ligi maçları normal sezonda ilk kez televizyon yayınları aracılığıyla basketbolseverlere ulaşmaya başlamıştı. Yeni sezonda da maçlarımızın TRT SPOR Yıldız’dan yayınlanmaya devam edeceğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Hem kulüplerimiz hem de taraftarların mutlu olacağı, en iyi yayın modeli için göreve geldiğimiz günden bu yana önemli adımlar attık. Bu çerçevede televizyonda basketbol maçları yayınlarını artırdık, Türkiye Basketbol Ligi’ni normal sezonda ilk kez TRT SPOR aracılığıyla ekranlara taşıdık. Türkiye Basketbol Ligi’nde 2021-2022 sezonu da TRT SPOR  Yıldız’da olacak. Yeni yayın anlaşmamız ile ligimize ve Türk basketboluna duydukları inancı bir kez daha gösteren TRT ailesine teşekkür eder; fair-play ruhuyla geçecek, sakatlıksız bir sezon dilerim.''

Ligde 2021-2022 sezonu 1 Ekim Cuma günü oynanacak Balıkesir Büyükşehir Belediyespor - Antalya Güneşi müsabakasıyla başlayacak.

16 takımın katılımı ile oynanan TBL’de 2021-2022 sezonunu ilk sırada tamamlayan ekip ING Basketbol Süper Ligi’ne yükselme hakkını elde edecek.

Ligde ayrıca; play-off final serisini kazanan takım da ING Basketbol Süper Ligi’ne katılmayı hak kazanan ikinci takım olacak.

Kaynak: TRT Spor

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER