Beşiktaş Kulübünün 2020 olağan idari ve mali genel kurulu devam ederken, toplantıda kısa zamanlı bir gerginlik yaşandı.

Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde düzenlenen genel kurulda konuşan üyelerden Ali Rıza Dizdar, yönetim kuruluna yönelik eleştirler sarf etti..

Dizdar özellikle Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar'a yönelik eleştiler yaparak, "Genel sekreter, bu raporu buraya koyduğunuz halde savcılığa başvurmadınız. 29 Mayıs 2020 tarihinde bu rapor buraya koyulmuş. Genel sekreterİ ben severdim. Şampiyon olduğumuz o gün o kadar güzel bir beste söylemişti. Dünden bugüne geldik. Şimdi kendisi çok yüksekten bakıyor. Ben burayı genel sekreterden dolayı ibra etmem."  şeklinde konuştu.

Ali Rıza Dizdar'ın konuşmasından sonra söz hakkı alan Mesut Urgancılar ise "Burası Beşiktaş genel kurulu, insanların kendi kıskançlıklarını, kendi yetersizliklerini, kendi çekememezliklerini kusacakları kürsü değil. Dün akılsızdık, bugün de başka şeylerle suçlandık." diye konuştu.

Dizdar'ın 2003 senesindeki şampiyonluktan söz ettiğine dikkati çeken Urgancılar, "Az önceki konuşmayı kendisi hatırlattı. 2003 yılında şampiyon olmuştuk. Ben o zaman Beşiktaş'ta birçok şeyi başarmış bir grup olan siyah-beyaz derneğinin başkanıydım. Sindiremediğiniz şu: ben bakkal çocuğuyum. Türkiye'nin iyi okullarında okudum. Beşiktaş maceram 1990 yılında İstanbul'a taşınınca eski açıkta başladı, numaralıda bitti. O diplomalara rağmen buralarda nasıl oturduğumu birileri hazmedemedi." dedi.

Urgancılar 2 senedir kendi üzerinden bazı yönetim kurulu üyelerinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını dile getirerek, şu açıklamayı yaptı:

"Biz hayvan değiliz insanız. Başka hayatlarımız da var. Yaşınıza başınıza hürmeten sustuk. Ben burada dün raporu okudum, raporu yorumladım. Resmi görevim nedeniyle okudum. Ayrıca genel sekreter resmi temsilcidir, senli benli konuşamaz. Bunu büyük burun olarak görenler önce terbiye öğrensin. Az önceki konuşmacı herhalde son dönemde birileriyle bambaşka dirsek teması var ki beni itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Bundan sonra hukuki süreç var. Şimdi yine aynı algıları yapıyorlar. Sakın ha beni Beşiktaş'ın ak günleri için, cesur Beşiktaş için itibarsızlaştırmaya çalışmayın. Benim canımdan başka bir şeyim yok, kimseye de borcum yok."

Konuşmasından sonra tribündeki yerine geçen Ali Rıza Dizdar'a diğer üyeler tarafından tepki gösterildi. Bazı üyelerin Dizdar'ın üzerine gelmesiyle gerginlik büyüdü. Güvenlik elemanları Dizdar'ın önünde bekleyerek gerginliğin büyümesine engel oldu..

Kongre divan başkanı Engin Baltacı, Ali Rıza Dizdar ile gerginlik yaşadığı kişilerin ibra oylamasına kadar genel kurulu terk istemesini arz etti.. Ali Rıza Dizdar genel kuruldan çıkmakta direnince Baltacı, Dizdar'ın genel kuruldan men edilmesi için oylama gerçekleştirildi.  Daha sonra Ali Rıza Dizdar ortamdan çıkarılarak genel kurul faaliyetlerinden men edildi.

Dizdar'ın çıkması esnasında yine bazı üyeler kendisine tepki de bulundu.

KAYNAK: NTV SPOR