Ahmet Nur Çebi'den VAR ve Abdullah Avcı açıklaması

Spor Toto süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi'den VAR sistemiyle ilgili açıklama geldi. Başkan Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı camianın yayın organı Beşiktaş dergisinde VAR ile ilgili "Hataların azaltılması amacıyla uygulamaya sokulan VAR sistemi, danışıklı dövüş ve görmedim-duymadım-bilmiyorum üçlemesine son verememiştir" dedi.

Ahmet Nur Çebi'den VAR ve Abdullah Avcı açıklaması

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün yayın organı olan Beşiktaş dergisinin şubat sayısında Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) ile ilgili önemli açıklamalar da bulundu.

VAR sisteminin hakemlere yardımcı olmadığını belirten Siyah Beyazlı ekibin başkanı Nur Çebi, sezon boyunca maruz kaldıkları münferit hakem hatalarının, Göztepe mücadelesinde yaşananlarla çok farklı bir boyut kazandığını savundu.

Başkan Ahmet Nur Çebi'nin VAR ile ilgili açıklaması şu şekilde;

"Yönettiği oyunun kurallarından bihaber olan hakemlerin verdiği kararların, açıkça görüldüğü üzere kural hatasına yol açtığı tüm kamuoyunun takdirindedir. Taraftarlarımızın, Beşiktaş Yönetim Kurulu olarak gerekli itirazları yaptığımızdan ve bu sürecin sıkı takipçisi olacağımızdan şüphesi olmasın. İlgili kurulların ve bu kurullarda yer alan kişilerin verecekleri her kararın takipçisi olduğumuzun bilinmesini istiyoruz"

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla taraftarla bir bütün olarak çıktıkları bu yolda üçüncü aylarını geride bıraktıklarını hatırlatan Beşiktaş başkanı Çebi, "Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım; kısa, orta ve uzun vadedeki planlarımızı hayata geçirmek için var gücümüzle uğraşırken bir yandan da diğer tüm kulüpler gibi her gün karşımıza çıkan finansal problemlerin kulübümüzün yarınlarını etkilememesi için mücadele veriyoruz. Futbol takımımızın Süper Lig’de ilk devreyi tamamlamasının ardından, takımımızın ihtiyacı olduğu bölgelere takviye yapabilmek için yoğun mesai harcadık. Bu süreçte, Türkiye Futbol Federasyonunun belirlediği takım harcama limitine ilişkin finansman giderleri, ülkemizin ekonomik gerçeklerini hiç yansıtmayan yüzde 31,5’lik faiz oranı ile hesaplandı. Bu oran, takım harcama limitimizin olması gerekenden çok daha düşük seviyede belirlenmesine sebebiyet verdi ve takım planlamamız doğrultusunda yaptığımız çalışmalarımızı önemli derecede sekteye uğrattı" ifadelerini kullandı.

ABDULLAH AVCI AÇIKLAMASI

Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı'nın yolların neden ayrıldığı ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı; "Beşiktaş, Türk sporunun 117 yıllık sarsılmaz temel taşıdır. Köklü tarihi boyunca yaşadığı her kötü tecrübeden daha da güçlenerek ayağa kalkmasını bilmiştir. Görevin zorlu olduğu anlarda, kendi camiasının çocukları daima Beşiktaş’a sahip çıkmıştır. Bu noktada, bizler de yolumuza Sergen Yalçın ile devam etme kararı aldık. Henüz bir futbolcu adayıyken Fulya’ya adım atan hocamızın, futbolculuğunda yaşadığı onca zaferin ardından teknik direktör olarak da kulübüne dönme vaktinin artık geldiği kanaatine vardık. Bundan sonraki süreçte, takımının atacağı goller ile şampiyonlukları getireceğine inancımız tamdır"

Siyah Beyazlı ekibin başkanı Ahmet Nur Çebi, erkek ve kadın basketbol takımının da Avrupa'da başarıyla mücadelesini sürdürdüğünü "Siz değerli Beşiktaş sevdalıları, bundan sonraki süreçte de her zaman dünden daha fazla çalışacağımızı tüm taraftarlarımıza temin ederim. Güneşli günlere ulaşabilmemiz için sizlerin eşsiz desteğine her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Birliğimiz başarıyı getirecek" ifadeleri ile açıklamalarını tamamladı.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER