banner197

Beşiktaş'ta muhalefetin Fikret Orman planı !

Beşiktaş’ın 1 numaralı ismi Fikret Orman, seçim kararı aldıklarını açıklamıştı.

Beşiktaş'ta muhalefetin Fikret Orman planı !

Siyah-beyazlılarda muhalefetin, Fikret Orman'ın karşısına aday çıkarmayacağı ama Mayıs ayında başkanı zorlayacak bir hamle yapmayı planladığı iddia edildi.

Beşiktaş'ta taraftarın gündemi transfer… Camianın içindeki gündem ise 16 Eylül’de yapılacak “baskınseçim. Beklenen ise Tüzük tadili kongresi. Ahmet Nur Çebi’nin de geri adım atmasıyla başkanlık yarışında yalnız kalan Orman şimdiden 9 kişilik kemik yönetim kurulu listesini yapmaya çalışıyor.

Diğer 6 kişi ise Tüzük tadilinden sonra yönetimden ayrılabilecek şekilde seçilecek.  Orman’ın karşısına aday çıkaramayacak muhalefetin amacı ise Tüzük tadili kongresinde Orman’ı zora sokmak. “3 dönem başkan olabilir maddesini 5 döneme” yükseltmek isteyen Orman’ı engelleyip Mayıs ayında yapılacak olağan kongrede aday olmasının önünü kesmek.

Orman’ın Tüzük’te yapılmasını önereceği değişiklikler var. Olağanüstü kongre sadece belirlenen gündemle yapılabiliyor. Tüzük kongresi ve normal seçim kongresi bir arada yapılamıyor. Orman öncelikle bunu kaldırmak istiyor.


Beşiktaş’ta Pazartesi günü alınan olağanüstü genel kurul kararı Metin Albayrak, Hakan Kalkavan ve Emre Kocadağ’ın katılmadığı toplantıda alındı. Başkan Fikret Orman’ı asıl çileden çıkaran ise 9 kişilik çoğunluğun bir türlü sağlanamadığı için son üç ayda yapılması gereken 9 yönetim kurulu toplantısının hiçbirisinin yapılamaması.

Bu nedenle Vida’ya gelen teklifler değerlendirilemedi. Negredo’nun satışı için Beşiktaş’ı yükümlülük altında bırakan teklifler görüşülemedi.


Kaynak:Fotospor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER