Beşiktaş'tan Mircea Lucescu açıklaması

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Eski A Milli Takım teknik direktörü Mircea Lucescu'ya direktör olarak değil danışman olarak görev vermek istiyor.

Beşiktaş'tan Mircea Lucescu açıklaması

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın Asbaşkanı Emre Kocadağ, bu hafta içinde İstanbul'a gelecek olan tecrübeli teknik adam Mircea Lucescu ile anlaşma sağlanması halinde futbol takımına danışmanlık yapacağını belirtti.

Siyah Beyazlı ekibin BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki antrenmanı sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Asbaşkan Kocadağ, Lucescu'dan faydalanmak istediklerini dile getirerek, "Shakhtar'daki yapılanmalarını biliyoruz, o yönde futbol aklı olarak kendisinden faydalanmak istiyoruz. Sergen Yalçın'ın üstüne direktör olarak gelmesi gibi bir durum yok. Bu hafta içi gelecek ve konuşacağız. İstanbul'da uzun süreli kalıp kalmayacağı da önemli. Kendisi tüm bu konuları değerlendirecek ve bir karara varacağız." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'taki genel havayı Kocadağ şu ifadelerle değerlendirdi, "Sergen Yalçın'la iyi bir çıkış yakaladık, gördüğünüz gibi futbolcuların neşesi de yerinde. Çok önemli bir periyoda gireceğiz. İnşallah böyle devam ederiz." 

Siyah Beyazlı ekipteki kiraklık futbolcular Kevin-Prince Boateng ve Pedro Rebocho'nun sözleşme durumlarıyla ilgili bilgi aktaran Emre Kocadağ, şu ifadeleri kullandı;

"Boateng 10 maç en az 45 dakika oynarsa sözleşmesi uzayacak. Birini oynadı, 9 maçta daha 45 dakika oynarsa sözleşmesi otomatik uzayacak. Kiralama bedeli olmayacak, sadece önümüzdeki sezon maaşının tamamını ödeyeceğiz. Rebocho'da ise değişen bir durum yok. Zorunlu opsiyonu tamamlamasına 3 maç kaldı. Kulübüyle sözleşmeyi revize etmek için temas halindeyiz, cevap bekliyoruz. Eğer bu şartlar devam ederse oynatmayız. Ama kulübünün de Rebocho'nun oynamayarak değer kaybetmesini istemez diye düşünüyoruz."

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER