Beşiktaşlılar Müjde! Vodafone Arena İçin Geri Sayım...

Siyah-Beyazlı kurmaylar, Vodafone Arena'yı belirlenen tarihin öncesinde, Süper Lig'in 24. haftasında (6 Mart) Eskişehirspor ile oynayacağı maçta açmak istiyor.

Beşiktaşlılar Müjde! Vodafone Arena İçin Geri Sayım...

Beşiktaş, 2.5 yıldır uzak olduğu stadından döneceği günü belirledi... Siyah-beyazlılar, Vodafone Arena'yı Süper Lig'in 24. haftasında Eskişehirspor ile oynayacağı maçta açmak istiyor.

'Stadı açalım, eksikleri göre göre giderelim'

Vatan'da yer alan habere göre yönetim, bu konuyu görüştü ve toplantıdan çıkan ortak fikir şu oldu: “Stadı maç oynanabilecek, taraftarların gelebileceği duruma getirelim ve açalım. Sonrasında eksikleri göre göre giderelim. Zaten bir maça çıktıktan sonra diğer maça kadar arada 15 gün olacak. Bu süreçte gördüğümüz eksikleri gidermek için çalışmaları yaparız. Stadımıza ne kadar çabuk dönersek o kadar iyi olacak.”

Peki statta gelinen son durum ne?

Stadın çatısında kedi yolları yapılıyor. Ardından çatının üzeri membran kaplamayla örtülecek. Bir taraftan iç kısımda çalışmalar sürüyor, koltukların traverslerinin montajı sürüyor. Ayrıca turnikelerin de takılma işlemine başlandı. Ocak ayının ortasında sahanın drenajı için çalışmaların başlatılması planlanıyor. Yeşil zeminin ise zaman kaybetmemek için ilk etapta hibrit çim yerine hazır rulo çimle kaplanması düşünülüyor. Hibrit çim uygulaması önümüzdeki sezon için düşünülüyor.

Kaynak: Vatan

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER