banner197

Kartal’da kriz kapıya dayandı

Beşiktaş’ta Gomez’in durumu netleşmedi. Alman yıldız için Fiornetina’yla anlaşmak da yeterli olmayabilir. Sosa ve Atiba gibi 2 usta oyuncunun da başka takımlara gitme tehdidiyle zam istemesi krizi iyice tetikledi.

Kartal’da kriz kapıya dayandı

Beşiktaş'ta kriz had safhada. Geçen sezonu şampiyon olarak bitiren Siyah-Beyazlılar'da Mario Gomez, Atiba ve Jose Sosa'nın takım içindeki belirsizlikleri yönetimi ve teknik heyeti kara kara düşündürüyor. Alman oyuncu Gomez'in Beşiktaş'la anlaşmaya henüz yanaşmaması ve Fiorentina'nın hazırlık kampına çağrılması yönetimi şimdiden köşeye sıkıştırdı. Yıldız oyuncunun bonservisine sahip olan İtalyan ekibi, Mario Gomez için Beşiktaş'tan 5 milyon Euro talep etti. Bu durum üzerine Alman starın menajeri Uli Ferber'i İstanbul'a çağıran yönetim olumlu bir gelişme sağlayamadı. Yönetimin Gomez için Fiorentina'ya 3 milyon Euro'dan fazla vermeyi düşünmediği Alman stara da 3.5 milyon Euro yıllık ödemeyi planladığı öğrenildi. Gomez dışında yönetimin başka bir sorunu da Atiba ve Sosa'nın takımdan ayrılmak istediklerini bildirmesi.

ATIBA&SOSA'NIN YILLIK ÜCRETLERİ İYİLEŞTİRİLECEK
Gökhan Gönül'ün senelik ortalama 1.7 milyon Euro alacağını öğrenen iki futbolcunun bu durumdan şikayetçi olduğu ve kendilerine zam yapılması için ayrılmak istediklerini söylediği öğrenildi. Atiba'ya West Ham, Sosa'ya da Estudiantes talip. Yönetimin geçen sezon 1 milyon Euro olan Atiba'yla, geçen sezon 1 milyon 550 bin Euro'ya oynayan Sosa'nın sözleşmelerinde iyileştirme yapılması planlanıyor. 2 futbolcuyla bu hafta içinde bir görüşme gerçekleşeceği öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 07:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER