Şenol Güneş: Kontrolü kaybetmemiz hataydı

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, 2-0 kaybettikleri Galatasaray derbisini değerlendirdi. Hakem kararlarının, oyuncularının sakin kalmasını engellediğini belirten Güneş, "Yediğimiz gol acemiceydi ama bunun daha öncesi de vardı. Topa müdahale faul oluyorsa ve biz tam atak yaparken bu oluyorsa biz kapatalım bu işi. Bunları söylemek şu an belki doğru değil. Sen zaten oyununu oynayacaksın. Oyun içinde bunlar tartışılmaz. Taçtan golü yedik. Yanlıştır doğrudur o karar bilemem ama bu disiplinden kopmamalıydık. " şeklinde konuştu.

Şenol Güneş: Kontrolü kaybetmemiz hataydı

Şenol Güneş'in maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamaları şu şekilde:

Oyunu kaybettiğimizi, güven kaybı olduğunu görüyorum. İkinci bölgede ve önde baskı kurarak oynamayı düşünüyorduk ama ilerleyen dakikalarda dış sebebpli sinirlenmelerinden dolayı oyun formatımızda disiplinsizlik meydana geldi. Taçtan golü yedik. Yanlıştır doğrudur o karar bilemem ama bu disiplinden kopmamalıydık.

İlk yarıyı geçirip ikinci yarı hamle yapmayı düşünüyorduk. Yediğimiz gol acemiceydi ama bunun daha öncesi de vardı.

İkinci yarı da etkili ataklarımız oldu ama golü bulamadık. 3 puan kaybettiğimiz için üzgünüz. Çok basit yediğimiz iki gol var. Kazanmak için sahaya çıkmıştık. Hakemler belli, rakipler belli sonuçta. Oyuncular görevlerini yapacak. Hakeme sinirlenebilirsin ama oyuncu bırakmayacak. Her maç hakem hataları oluyor.

Diğer maçlarımızda da çıkıp futbol adına doğruları yapıp kazanmak için sahada olacağız.

Topa müdahale faul oluyorsa ve biz tam atak yaparken bu oluyorsa biz kapatalım bu işi. Bunları söylemek şu an belki doğru değil. Sen zaten oyununu oynayacaksın. Oyun içinde bunlar tartışılmaz. Biz bu konuda eksik kaldık. Oyun disiplinini kaybetmemeliydik. Akıl ve sabır lazım. Soğukkanlılık lazım. Aslında öyle başlamıştık ama hakem kararları çok uzadı bu konuda.

BASIN TOPLANTISI

Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Güneş, Galatasaray'ı tebrik ederek, "Kaybettik, üzgünüz. Tebrik ederiz onları. Oyun olarak düşündüğümüz gibi başladık kontrollü oyunla rakibi kaleden uzak tuttuk. Baskılarımızı yaptık, faul görünce şaşırdık. Kontrolü kaybetmemiz hataydı. Hakem ne hata yaparsa yapsın, bizim hatamızı örtmez. İki tane aynı golü yedik. Taçtı değildi tartışmasından çok, daha önce verilen kararlar nedeniyle oyuncular sinirlendi. Biz ikinci yarıda rakibin yorulmasını bekleyip etkili olacağımızı düşünüyorduk. Rakip zaman çalma olarak, oyunun akışı olarak iyi kullandı bu avantajını" dedi.

"TAKDİR HAKLARINI RAKİPTEN YANA KULLANMASI OYUNCULARIMIZI TEDİRGİN ETTİ"

Hakem Bülent Yıldırım ile ilgili gelen bir soruya yanıt veren Güneş, "Herkes izliyor, söyleyecek bir şeyim yok. Oyuncularımın oyun disiplininden kopması konusunda birilerinin etkili olduğunu düşünüyorum. Necip ne zaman topu aldı, atak yapılıyor, tehlikeyi görünce faulü verdi. Ondan sonra her şeyde kendini rahatsız hissetmeye başladı. Belki doğru kararlarda biz hata yapıyoruz. Takdir haklarını karşı takımdan yana kullanması bizim oyuncularımızı tedirgin etti. Hakem hatalarına rağmen bir bölümde iyiydik, sonra kopmaya başladık. Şu maçta 7 tane kart gördük, itirazdan, güvensizlikten, gerginlikten kaynaklanıyor. Bu oyunu da etkileniyor. Saha içinde tedaviler hastaneye gerek kalmadan yapılmaya başlandı" ifadelerini kullandı.

"OYUNDAN KOPTUK"

Beşiktaş'ın maça çıktığı oyun planı ile ilgili gelen bir soru üzerine deneyimli teknik adam şöyle konuştu: "İlk devre çıkan kadro olumsuz değildi, Necip orta sahayı kapatırken biraz geç kalındı. Orta sahayla bekleri kapatıp hızlı çıkacaktık. Necip oldukça baskılı ve top kazanarak oynadı. Zaman zaman Caner'in geç kaldığı pozisyonlar oldu, ondan ataklar oldu. İkinci yarıda daha çok risk aldık, pozisyon da bulduk ama rakibe de pozisyon verdik. Güven ile ilgili olumsuz bir düşüncem yok maçın gereği buydu. Lens iyiydi, ama iki tane beki değiştirdik. Gökhan'ın değişikliği olumsuz oldu, belki o olmasa Güven'i alabilirdik. Gelen pozisyonlar oldu birkaç tane, atabilirdik. Ama bu Güven'in oynamasıyla alakalı değil. Golü bulamadık, iki tane aynı hatadan golü yedik. Bu da dikkatsizlikten, sinirlenmeden ve güvensizlikten. Oyundan koptuk. Hakem ne karar verirse versin, bizim kaybımızın sebebi aynı hatadan gol yemekti."

"BEŞİKTAŞ'IN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK"

Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışındaki durumunu değerlendiren Güneş, "Diğer maçların ne olacağı, oynanacağı zaman görülür. İlk yarı çok puan kaybetsek de ikinci yarıda her maça kazanmaya çıktık, futbol oynamaya düşündük. Kazanmak için bir oyun düşüncemiz vardı bugün de. Haftaya da aynı şekilde. Sezon başından beri böyle düşünüyoruz. 3 maçı da kazanmak istiyoruz. Kaybedilen maçtan sonra 3 maçı kazanmak istiyoruz. Kazandıktan sonra ne olur bilmiyoruz. Biz de istiyoruz, rakip de istiyor. Tüm liglere bakarsanız her takımda bu düşünceler vardır. Beşiktaş'ın hedefi zaten şampiyonluk. Yara aldığımız gerçek ama daha önceden almıştık zaten" diye konuştu.

"TÜM OYUNCULAR ELİNDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİ"

Son olarak Kagawa'nın aldığı süreyle ilgili bir soruya yanıt veren Güneş, "Kagawa'ya süre verdik, orada da katkı verebilirdi. Gökhan'ın değişikliği bizi etkiledi. Bizim buradaki düşüncemiz, maçı takım olarak kazanmak. 3 orta saha oynadığımız zaman da savaştık. Biz rakibe baskı yaptık ve başarılı olduk. Gollerin ikisi de oyunla alakası olmayan goller. Bu rakibe avantaj yakalattı, moral yakalattı. Zamana oynadılar, normal bir oyun tarzı. Biz gol bulabilirdik, 1-0'ken de, 2-0'ken de. Kagawa oynasın, Ricardo oynasın bir şey fark etmez ki. Tüm oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi. İyi oyun da oynasanız, gücünüzü de koysanız dikkat çok önemli. İki gol oyun akışı içerisinde olsaydı normal karşılayabilirdim. Taç bizdeymiş hissiyle rakibin çabuk kullanmasıyla yediğimiz gol. Bunlar çok büyük hataydı bizim için" diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER