Şenol Güneş'ten yeni sezon hedefi!...

Kendimizi aşmak zorundayız. Sezona bu bilinçle hazırlanın.”

Şenol Güneş'ten yeni sezon hedefi!...

 Beşiktaş'ta Şenol Güneş, yeni sezon hazırlıklarının başladığı 8 Temmuz'dan bu yana futbolcularına aynı sözü söylüyor: “Geçen sezon şampiyon olduk ama bu sezon işimiz daha zorlu. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde, yani en üst seviyede oynayacağız. Kendimizi aşmak zorundayız. Sezona bu bilinçle hazırlanın.”

Yeni sezon hazırlıklarının İstanbul etabını tamamlayan Beşiktaş, bugün Avusturya’ya kampa gidiyor. Kartal burada 4 hazırlık maçı yapacak. Teknik Direktör Şenol Güneş, transfer çalışmalarını yakından izlerken en azından Mario Gomez krizinin çözülüp bir de sol bek alınmasını bekliyor.

Ancak deneyimli çalıştırıcı bir taraftan da hiç transfer yapılmayacakmış gibi idmanlara katılan mevcut kadrosunu gelecek sezona en iyi şekilde hazırlamak için yoğun mesai harcıyor. Deneyimli teknik adam, çalışmaların başladığı 8 Temmuz tarihinden beri oyuncularına sürekli olarak 2016-17 sezonunda kendilerini çok zorlu bir maratonun beklediğini ifade ediyor.

‘EN İYİSİ SİZ OLUN’

Futbolcularıyla zaman zaman hem bire bir hem de toplu olarak görüşmeler yapan Güneş, “Geçen sezon şampiyonluk yaşadık. Oynadığımız futbol sadece taraftarlarımızın değil, tüm futbol kamuoyunun beğenisini kazandı. Ancak şimdi önümüzde daha zorlu bir sezon var. Ligde yine hedefimiz şampiyonluk. Geçen sezon Avrupa Ligi’nde oynamıştık, bu defa Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğiz, yani en üst seviyede. Avrupa Ligi’nden hak etmediğimiz şekilde elenmiştik fakat şimdi rakipler çok daha güçlü olacak. Onlarla baş edebilmek için kendimizi aşmak zorundayız.
Her birinizin hedefi yaptığınız işin en iyisi olmak olmalı. Geçen sezon eksiklerimiz vardı. Bu sezon çok daha iyi olmalıyız. Geride kalan sezonda yaptığımız hataları bu defa yapmamalıyız. Sezona bu bilinçle hazırlanın” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER