Tosun Paşa Camiayı İkiye Böldü...

Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Beşiktaş'ın golcüsü Cenk Tosun'a İngiltere'den gelen teklif siyah beyazlı camiayı ikiye böldü..

Tosun Paşa Camiayı İkiye Böldü...
İngiltere'de transferin bitimine iki gün kala Beşiktaş'a Cenk Tosun için 12.5 milyon pound önermiş ancak taraflar ödeme planında anlaşamayınca golcü futbolcu takımda kalmıştı… Teklifin büyüklüğü, beraberinde tartışmaları da getirdi. Siyah-beyazlı camiada bazı çevreler, transferin gerçekleşmesi halinde Beşiktaş'ın ekonomik açıdan elinin güçleneceğini ileri sürerken, diğerleri ise tam tersi bir görüşü dile getirdi.

12.5 milyon poundun gerçekten önemli bir para olduğunu vurgulayan bu kesim, "Ancak teklif kabul edilseydi, forvete iyi bir takviye yapılması çok zordu. Çünkü Avrupa'da transfer bitti… Hiçbir takım, yerine alamayacağı için işine yarayan oyuncusunu satmazdı. İstediğimiz ismi alamazdık ya da Cenk'ten gelen parayı yeni golcü için harcamak durumuyla karşı karşıya kalırdık. Üstelik son dakika transferleri her zaman risk taşır" ifadelerini kullandılar.

Biri Süper Kupa maçı olmak üzere bu sezon dört karşılaşmada forma giyen Cenk Tosun, iki kez ağları sarsıp, bir asist yaparak, toplam 3 gole katkı sağladı.
.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER