Yerli kontenjanı kapsamında bulunan isimlere yönelen üç büyüklerin gündeminde Cenk Özkaçar'ın adı yer almaya devam ediyor. Daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe'ye yazılan milli stoper şimdi de Beşiktaş'ın gündeminde.

Altay'dan Olympique Lyon'a giderek Fransız temsilcisine imza atan Cenk Özkaçar geçen sezon OH Leuven'e kiralanmıştı. Daha önce Emrecan Uzunhan ve Romain Saiss'i kadrosuna katan Beşiktaş genç futbolcunun geçici transferi için kolları sıvandı.

Kara Kartal, Cenk Özkaçar'ın satın alma opsiyonuyla kiralanaması konusunda Fransız temsilcisiyle masaya oturacak.

cenk-ozkacar


3'lü stopere alışık

21 yaşındaki stoperin listede bu kadar öne çıkmasının en büyük sebebi ise geçen sezon kiralandığı Belçika ekibi Oh Leuven’de üçlü savunmada sık sık yer alması... Valerien Ismael’in de 3’lü oyun sistemi ana planı olduğu için Fransız hoca bu dizilişte daha önce forma giymiş ve bu sistemi ezberlemiş bir ismi kadrosuna katmak istiyor. Bundan dolayı Cenk Özkaçar ismi listenin üst sırasında yazıyor.


 

Opsiyonlu kiralama...

Kara Kartal’ın, Milli Takım havuzunda da yer alan genç stoper için satın alma opsiyonlu kiralama formülüyle Lyon’un kapısını çalmaya hazırlandığı öğrenildi. Hatırlanacağı üzere Cenk 2020 yılında Altay’dan, Lyon’a 1.5 milyon Euro bedelle transfer olmuştu.