Beşiktaş'tan bu sezon Club Brugge'e kiralanan Hırvat futbolcu için 4 milyon Euro bonservis bedeli belirlendi ve Mitro'nun sezon sonunda Siyah-Beyazlı formaya veda etmesine kesin gözüyle bakılıyor.


Beşiktaş'ın bonservisini satın aldığı Hollandalı futbolcunun, yıldızı bir türlü Beşiktaş taraftarıyla barışmadı. Beşiktaş'ta yakaladığı şansları da iyi değerlendiremeyen Lens için sezon sonu opsiyonları arasında Çin ve Katar da yer alıyor.

Beşiktaş'ta performansıyla hayal kırıklığı yaratan İspanyol futbolcu, değerini bulması durumunda sezon sonu vedalaşılacak isimler arasında gösteriliyor. Negredo için ara transfer döneminde de bazı İspanyol takımları devredeydi.

Beşiktaş'ın Alanyaspor'dan büyük umutlar ile transfer ettiği ancak Siyah-Beyazlı forma altında hayal kırıklığı yaratan Vagner Love'un sezon sonunda Brezilya Ligi'ne transferi bekleniyor.

Beşiktaş'ın yeni sözleşme yaptığını Oğuzhan için transfer stratejisi hazırlanıyor. Beşiktaş'ın Cenk Tosun'dan sonraki en büyük satış potansiyelleri arasında gösterilen Oğuzhan Özyakup için 25 milyon Euro'luk bonservis bedeli belirlendi.

Beşiktaş'ın Dinamo Kiev'e kiraladığı Boyko'nun sezon sonunda da Ukrayna'da kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Beşiktaş'ın vedalaşması ve yaşına rağmen satış potansiyeli bulunan isimlerden biri de Adriano. Sezon sonunda Çin'e transferi beklenen Adriano'dan Beşiktaş, 5 milyon Euro'luk bir gelir bekliyor.

Şenol Güneş'in takımdaki yıldızlarından biri olan Tosic için İspanya, İngiltere ve Almanya'dan ciddi teklifler vardı ancak Sırp, oyuncu değerini bulmadığı için satılmadı. Sezon sonunda 7 milyon Euro'ya yaklşan bir teklif, Tosic'in yuvadan uçmasına yol açabilir.

Sezon sonunda Beşiktaş'a veda etmesine kesin gözüyle bakılan Quaresma'nın Çin ya da Katar Ligi'nde transferi bekleniyor. Beşiktaş, Quaresma'da 7 milyon Euro'ya yakın bir bonservis bedeli bekliyor.

Beşiktaş'ın sezon sonunda vedalaşacağı isimlerden biri de Mustafa Pektemek. Süper Lig'den birçok takımın talip olduğunu Pektemek için son sözü Güneş söyleyecek.


Kaynak:Fotomaç