Süper Lig'e koronavirüs nedeniyle verilen arada çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ta yönetim de bir yandan yeni sezonun planlaması için hazırlıklarına devam ediyor.

Önümüzdeki sezon maaş bütçesini büyük ölçüde azaltacak olan siyah-beyazlılarda bonuslar hariç 2.2 milyon Euro'luk maliyeti olan Jeremain Lens ile yolların ayrılması ilk hedef. Geldiğinden bu yana beklentilerin altında kalan Hollandalı futbolcunun, 2022'ye kadar sözleşmesi bulunsa da Siyah Beyazlı yönetim en az hasarla bu anlaşmayı sonlandırıp maaş bütçesinde hatrı sayılır miktarda yer açmayı hedefliyor.

Habertürk'te yer alan habere göre; Lens'in ayrılmasının ardından ise Beşiktaş yönetimi hedeflerini belirledi.

Siyah Beyazlı teknik direktör Sergen Yalçın'ın raporu doğrultusunda kanat bölgesi için iki ismi gündemine alan Beşiktaş, Bulgaristan temsilcisi CSKA Sofya'dan sezon sonunda ayrılacağını açıklayan Edwin Gyasi ile büyük ölçüde anlaşma sağladı.

 Beşiktaş'ın Ganalı futbolcu ile 2 yıllık imzaya yakın olduğu ifade ediliyor.

28 yaşındaki futbolcu Gyasi geçtiğimiz günlerde Beşiktaş için şu ifadeleri kullanmıştı; "Beşiktaş çok büyük bir takım. Şu anda transferle ilgili çok fazla bir şey söyleyemem, ne olacağını hep birlikte göreceğiz"

Siyah Beyazlı kulübün kanat bölgesi için diğer hedefi ise eski yıldızı Gökhan Töre...

Genç teknik adam Sergen Yalçın'ın, sezon başında Yeni Malatyaspor'dayken transferine onay verdiği yıldız futbolcuyu Beşiktaş'a da istediği öne sürüldü. Doğu ekibi ile 1+1 yıllık sözleşmesi bulunan Töre, sezonun bitmesinin ardından bu opsiyonu kullanmayarak uygun bir ücretle yeniden Kartal olacak.

Öte yandan BtcTürk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Gökhan Töre ile ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı; "Gökhan Töre bizim için çok önemli bir oyuncu. Opsiyonu kullansak da gidebilir. 8 maçı oynadıktan sonra oturur, konuşuruz. Gökhan Töre isterse Beşiktaşla da Gökhan'la da konuşuruz." 

Kaynak: Mynet Spor