Dünya Kupası çeyrek final maçında Arjantin'e karşı bulduğu 2 golle bir anda yıldızlaşan Weghorst'un durumu İngiltere bir anda gündeme düştü.

Beşiktaş'ta kiralık oynayan Weghorst'ün Burnley Teknik adamı Kompany'nin istemesi halinde Ocak ayında İngiltere'ye dönebileceği iddia edilmişti.

Akşam gazetesinin FLW'ne dayandırdığı haberde; Jay Rodriguez ve Ashley Barnes'ın güvenilmez hale gelmesine sebep olan sakatlık sorunlarından dolayı Ocak ayında geri çağırma ihtimali eklendiği ifade edilmişti.

Burnley çalıştırıcısı Vincent Kompany'e, basın toplantısında Wout Weghorst'un geri gelme olasılığının olup olmadığı sorusu soruldu. Belçikalı çalıştırıcı da, "Böyle madde var mı bilmiyorum. Varsa hemen devreye girmesini isteyeceğim" şeklinde yanıt verdi.

Weghorst'un Beşiktaş ile yamış olduğu kntratta bu tarz özel madde olup olmadığı konusuna Beşiktaşlı yetkili kişiler şu cevapta bulundu:

"Weghorst'u sezon sonuna kadar kiraladık. Yeni sezon için malumunuz olan 10 milyon Euro'luk satın alma opsiyonu var. Bunun dışında ara dönemde dönebilir ya da farklı bir özel madde yok. Kendisi ile devam ediyoruz. Sezon sonu ortaya çıkacak olan durum itibari ile sonraki geleceğini birlikte gözden geçireceğiz."