Yeni sezon için tam gaz hazırlıkları sürdüren Çaykur Rizespor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, antrenmandan önce yaptığı açıklamada; “Doğal olarak hedefimiz Süper Lig’de yer almak. Bu hedefimiz için de kadronun doğru bir şekilde kurulması gerekiyor.“ dedi.

Antrenman öncesinde gazetecilerin karşısına geçen ve soruları yanıtlayan Bülent Korkmaz, “Bir haftadan bu yana tesiste sürekli çalışıyoruz, başladığımız zaman 13 kişiydik. Genç oyuncu sayımız 3-4 taneydi. Son bir haftalık zaman diliminde oyuncularımız son derece iyi bir çalışma sergiledi.
Fiziksel olarak iyi bir çalışmaya imza attılar. Son günlerde daha çok fiziksel ve taktik antrenmanları yaptık. Mevcut futbolcular ile çalışmalarımıza devam ediyoruz, hepsi de ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.

Erzurum’a Gitmeyi 1 Temmuz'a Erteledik

Takım olarak, 28 Haziran' da Erzurum’a gitmeyi düşünüyorduk ama transferler gerçekleşmediği için Temmuz ayına erteleme yaptık. Haziran ayı içinde aksilik olunca burada antrenmanlar istediğimiz şekilde ilerledi. Bunun için hava şartları da müsait olduğundan dolayı 6 Temmuz’da Erzurum’a gitmeye karar verdik. 7 Temmuz’da bir hazırlık maçımız var. 8’inde ise antrenmandan sonra bir kaç gün ara vermeyi düşünüyoruz” dedi.

Şu an ki kadromuz oldukça iyi bir çalışma sistemine sahip. Yapılacak olan transferler de çok önemli. Mevcut kadromuz ile birlikte birinci ya da ikinci hafta da Play-Off’lara kalmamız bile mümkün görünmüyor. Transfer yapılması şarttır. 3-4 tane değil, alternatifleri ile birlikte çok fazla transfer yapılması gerekiyor.
Dolayısıyla şu an bekleme sürecinde olduğumuz söyleniyor. Süreç biraz yavaş ilerliyor. Gerçi yöneticilerimiz de transferler için yoğun bir çalışmanın içine girdi. Hemen hemen her gün iletişim halinde olduğumuzu söyleyebilirim. Ama zaman ilerledikçe takıma yeni gelen oyuncular için her açıdan çalışmalar, biraz sıkıntı yaratacak” açıklamasında bulundu.

Zaman Geçtikçe Lige Hazırlıkta Gecikiyor

Zaman geçtikçe aleyhimize oluyor ve bu şekilde lige hazırlanmamız da gecikecek gibi görünüyor. Ben her zaman bundan bahsediyordum. Transferlerin büyük bir bölümünün hazır olması gerekiyor. Bu durum Bizim için çok önemli demiştim. Sezon başında yapılan kamplar son derece önemli bir yere sahip. Temel burada atılıyor.

Eğer en başında temel doğru bir şekilde atılırsa basamaklar da aynı şekilde doğru atılır. Bundan dolayı transferlerin en kısa süre de bitmesi ile ilgili gereken şeyleri yönetime söyledim. Ama şu anki süreç için yalnızca bir transfer yapıldı. Umuyorum kısa süre içerisinde diğer oyuncular da takıma dahil olur. Takdir edersiniz ki sahanın içerisinde yönetici olan benim.

Benim de bazı İsteklerim olacak. O istekler yerine getirildiği zaman üzerime düşeni en iyi şekilde yaparım. Ama şu ana kadar bir tek oyuncu transfer edilmiş olması açıkçası beni biraz tedirgin ediyor.“ şeklinde konuştu. Oyuncuları kendisinin belirlediğini ancak geri kalan şeylerin yönetime bağlı olduğunu söyleyen teknik direktör, sezon için biraz daha hızlı olunmasını belirtti.

Bülent Korkmaz’dan Önemli Açıklamalar

Bülent Korkmaz bilindiği üzere Çaykur Rizespor'un teknik direktörü. Amaçlarının en kısa süre içinde Süper Lig ' de yer almak olduğunu söyleyen ünlü teknik direktör, bunun için gerekli olan istediği transferlerin hemen yapılması gerektiğini söyledi. Bunun için yönetime taleplerini iletti. Şimdilik mevcut kadro ile yoluna devam eden takıma önümüzdeki süreçte birçok transfer yapılması bekleniyor. Sürecin biraz yavaş ilerlemesinden şikâyetçi olan Bülent Korkmaz biraz daha hızlı hareket edilmesinin yeni sezon için önemli olduğunu söyledi.