Köln'den taraftarına ilginç yanıt: Hadi güle güle!

Yeni sezon formasının üzerindeki cami silüeti nedeniyle üyelikten ayrılmak isteyen bir taraftarına Köln'den yanıt gecikmedi...

Köln'den taraftarına ilginç yanıt: Hadi güle güle!

Bundesliga takımlarından Köln, 2020-21 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerindeki şehir silüetinde bir caminin bulunmasını eleştiren üyenin kulüp üyeliğinden ayrılma talebini onayladı.

Köln'ün Twitter hesabından, bir üyenin formanın üzerinde caminin yer alması sebebiyle üyelikten ayrılacağını yazdığı mektubu paylaşılarak, "Üyelikten çıkış talebinizi onaylamaktan mutluluk duyarız. Formayla ilgili fikir için de teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımın, Türkçe ve Almanca karışımı "Hadi tschüss" (Hadi güle güle) ifadesiyle bitirilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Söz konusu üyenin mektubunda, "Bugün takımın, üzerinde caminin bulunduğu formalarla oynayacağını saptadım. Kendimi Müslümanlarla ve camilerle özdeşleştirmediğimden Köln Kulübü üyeliğinden ayrıldığımı açıklıyorum" ifadeleri yer aldı.

Bundesliga takımlarından Köln'ün 2020-21 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerindeki şehir silüetinde, Rhein Energie Stadı ve Köln Katedrali'nin yanında Köln'deki  Merkez Camii bulunuyor.

(Goal)

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER