Burak Yılmaz, Hollanda temsilcisi  Fortuna Sittard ile ilk maçında Ajax karşısında çıktı.Mğcadedelenin  ikinci devresinde maça dahil olan deneyimli golcü frikiktren attığı  golle Hollanda ligine iyi bir giriş yaptı. Karşılaşmanın sonunda açıklamalar yapan emekli milli futbolcunun bu sergilemiş olduğu fsbranış gündeme oturmuştu. Fortuna Sittard da bu olaydan sonra açıklama da buulnmak gereği duymuştu.

Akşam gazetesinin Hollanda medyasına dayandırdığı habere göre; Fortuna Sittard, maça sonradan dahil olan ve golünü atan Burak Yılmaz'a Twente karşılaşmasında ilk 11'de şans verilecek. Daha ilk karşılaşmasında Hollanda medyasıyla ufak bir kriz içine giren 37 yaşındaki oyuncunun tekrardan yedek soyunacağı ve küçük bir de ceza alması iddia ediliyordu.

KONUŞMAMA NEDENİNİ DUYURDULAR

Akaşm gazetesinin n Dagblad van het Noorden'e dayandırdığı haberde;  Burak Yılmaz, üzüntülü olduğu için basın mensuplarına konuşmadı. Fortuna Sittard'ın basın sözcüsü, "Kimseyle konuşmak istemiyor. Kaybettiğimiz ortamda şimdi onun şahsına yönelik ilginin uygunsuz olduğunu düşünüyor." iyer verildi.